Maskavā notiks vēl viens opozīcijas atbalstītāju mītiņš

Šodien Maskavā gaidāms vēl viens opozīcijas atbalstītāju mītiņš, lai protestētu pret iepriekšējās demonstrācijās aizturēto turēšanu ieslodzījumā. Maskavā šovasar notikušas plašas demonstrācijas pret varasiestāžu lēmumu nereģistrēt vairākus opozīcijas kandidātus uz septembrī gaidāmajām Maskavas domes vēlēšanām. Opozīcijas šodienas mītiņš ar varasiestādēm nav saskaņots.

Maskavā notiks vēl viens opozīcijas atbalstītāju mītiņšGints Amoliņš

  Uz sestdienas akciju aicina Kremļa kritiķa Alekseja Navaļnija štābs un citi opozicionāri. Mītiņam dots nosaukums „Gājiens pret politiskajām represijām”. Tā rīkotāji iepriekš Maskavas varasiestādēm bija iesnieguši pieteikumu ļaut rīkot demonstrāciju ar dalībnieku skaitu līdz 40 tūkstošiem cilvēku, taču tas tika noraidīts. Iepriekš jūlijā un augustā jau notikušas vairākas demonstrācijas, pieprasot brīvas vēlēšanas.

  Vienā no mītiņiem piedalījušies ap 50 tūkstošiem cilvēku, bet vairāki simti tika aizturēti. Arī Navaļnijs pēc mēnesi ilga cietumsoda tika atbrīvots tika pagājušajā nedēļā. Ieslodzījumā joprojām atrodas arī opozicionārs Iļja Jašins. Viņš ir viens no aptuveni 20 neatkarīgajiem politiķiem, kuriem liegts kandidēt Maskavas domes vēlēšanās. Tās notiks nākamnedēļ svētdien, 8.septembrī, lai izvēlētu Maskavas domes 45 deputātus. Tajā patlaban dominē Krievijā valdošā partija „Vienotā Krievija”.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti