Mārtiņa Bunkus ģimene noraida pārmetumus par viņa kapa vietas izvēli

Nogalinātā zvērinātā advokāta Mārtiņa Bunkus ģimene “kategoriski noraida jebkādus publiskajā telpā tieši vai netieši paustos pārmetumus par kapavietas piešķiršanu Mārtiņa Bunkus apbedīšanai”, paziņojumā medijiem norāda Bunkus ģimene.

Ģimene uzsver, ka “lūgums par kapavietas piešķiršanu M. Bunkus tika veikts, strikti ievērojot normatīvo aktu regulējumu, kāds tas ir pieņemts un šobrīd pastāv”. 

M. Bunkus  kapavietas izvēli un ierīkošanu bija pilnībā uzņēmusies nogalinātā advokāta māte, kas vēlējās darīt labāko sava dēla piemiņas saglabāšanai.   Pēc dēla zaudēšanas M. Bunkus māte likumā noteiktajā kārtībā vērsās Tieslietu ministrijā ar lūgumu atbalstīt kapavietas piešķiršanu dēla apglabāšanai.

“Izvērtējot M. Bunkus kā zvērināta advokāta pieredzi un lomu tieslietu sistēmā, kā arī izskatot neatkarīgu organizāciju - Eiropas maksātnespējas procesa profesionāļu asociācijas, Eiropas advokātu un juridisko biedrību padomes un Igaunijas advokātu padomes sniegto novērtējumu par M. Bunkus, Tieslietu ministrija lēma par atbalsta vēstules izsniegšanu,” informēja ģimene.  

Pēc Tieslietu ministrijas vēstules saņemšanas Rīgas domes Kapsētu pārvalde uzrādīja M. Bunkus mātei pieejamās kapavietas, kuras visas bija aizaugušas un gadiem neizmantotas. Konkrēto kapavietu M. Bunkus māte izvēlējās no šīm ierādītajām vietām. 

KONTEKSTS:

Pērn noslepkavotais Mārtiņš Bunkus apglabāts daļēji slēgtajos Meža kapos. Ja tur nav dzimtas apbedījumu, pie kapavietas tiek vienīgi par īpašiem nopelniem valsts labā.

Rīgas kapu pārvalde sākumā atteica lūgumam apbedīt Bunku Meža kapos. Viņa māte vērsusies Tieslietu ministrijā. Vēlāk, saņemot TM atbalsta vēstuli, pārvalde kapavietu piešķīra.

TM savukārt medijiem norādīja, ka Bunkus māte vēstuli ar dēla nopelnu uzskaitījumu sagatavojusi pati un ministrija kā par tieslietu nozari atbildīgā iestāde to Kapu pārvaldei vienkārši pārsūtījusi, bet M.Bunkus nopelnus nevērtēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt