Maršrutā Rīga–Krāslava–Dagda būs vienota autobusa un vilciena biļete; arī citas izmaiņas reģionālajam transportam

Maršrutā Rīga–Krāslava–Dagda un otrādi ar pārsēšanos Krāslavas stacijā būs vienota autobusa un vilciena biļete, piektdien lēma Sabiedriskā transporta padome. Tāpat pieņemtas arī citas izmaiņas.

Maršrutā RīgaKrāslavaDagda būs vienota autobusa un vilciena biļete

Autotransporta direkcijā informēja, ka vienotā biļete darbosies vilciena maršrutā Rīga–Krāslava un autobusu maršrutā Nr.6213 Krāslava–Skaista–Dagda. Plānots, ka 2022. gada sākumā tiks atklāti jauni autobusu reisi, kas tiks pieskaņoti vilcienu kustības grafikam. Tad arī jauno vienoto biļeti varēs iegādāties.

Plānots, ka 2022. gada sākumā autobuss no Dagdas autoostas katru dienu izbrauks arī plkst.4.55 un 19.03, bet no Krāslavas stacijas – plkst.5.55 un 19.55. Vilciens maršrutā Rīga–Krāslava jau šobrīd no Krāslavas katru dienu izbrauc plkst.5.47, bet no Rīgas – plkst.16.31. Detalizētāk informāciju Autotransporta direkcija sniegs pirms tam, kad plānotās izmaiņas stāsies spēkā.

Uz Jelgavu, Siguldu, Ogri tomēr vēl nebūs komerciālo pārvadājumu

Autotransporta direkcijā norādīja, ka Covid-19 mājsēdes un cilvēku uzvedības izmaiņu dēļ pārvadātāji ir piesardzīgi attiecībā uz pieteikšanos pakalpojumu nodrošināšanai komerciālajos maršrutos. Tādēļ direkcijā nav saņemts neviens pieteikums, lai nodrošinātu komerciālus pārvadājumus maršrutos Rīga–Jelgava, Rīga–Sigulda un Rīga–Ogre atļaujas saņemšanai, šie maršruti arī turpmāk uz laiku tiks iekļauti valsts dotētajā maršrutu tīklā. Iepriekš bija plānots, ka no 2022. gada 1. janvāra šie trīs maršruti tiks apkalpoti uz komerciāliem principiem.

Tāpat sakarā ar to, ka joprojām nav pieteikumu maršruta Rīga–Jūrmala un Rīga–Olaine apkalpošanai uz komerciāliem principiem, arī tie uz nenoteiktu laiku turpinās būt valsts dotētajā maršrutu tīklā. Saskaņā ar atklāta konkursa rezultātiem pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga–Jelgava, Rīga–Sigulda, Rīga–Ogre, Rīga–Jūrmala un Rīga–Olaine nodrošinās tie paši pārvadātāji, kas to darīja līdz šim. 

Daugavpils pusē pagarinās eksperimentālo reisu izpildi

Covid-19 raisīto braukšanas paradumu maiņas dēļ padome arī lēma, ka maršrutā Nr.6165 Daugavpils–Ilūkste, Nr.6295 Ilūkste–Subate un Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija eksperimentālo reisu izpilde tiks pagarināta līdz 2022. gada 31. martam.

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.6165 Daugavpils–Ilūkste:

  • reiss Ilūkstes autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.6.50 un 7.45, bet Daugavpils autoostā – plkst.7.45 un 9.20;
  • reiss Ilūkstes autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.6.40 (pirms tam tika uzsākts plkst.6.50).

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.6295 Ilūkste–Subate:

  • reiss Ilūkstes autoostā darbadienās tiek uzsākts plkst.6.00.

Eksperimentālie reisi maršrutā Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija:

  • reiss Daugavpils autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.20.00, bet pieturā Naujenes stacija – plkst.20.35;
  • reiss Daugavpils autoostā katru dienu tiek uzsākts plkst.7.10, bet pieturā Naujenes stacija – plkst.7.45.
  • Tādējādi maršruta Nr.5573 Daugavpils–Cirši–Naujenes stacija reiss, kas Daugavpils autoostā tiek uzsākts plkst.20.50, tiek izpildīts darbadienās (autobuss vairs nekursēs sestdienās un svētdienās).
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt