Dienas ziņas

Svētceļojums noslēdzas ar kristībām

Dienas ziņas

Policija fiksē eksotisko dzīvnieku tirdzniecību

Mārkalnē tapis simtgadei veltīts Grāmatu skapis

Mārkalnē tapis simtgadei veltīts Grāmatu skapis

Latvijas valsts simtgades zīmē Alūksnes novada Mārkalnes pagastā tapis unikāls grāmatu skapis. Tajā katra pagasta mājsaimniecība aicināta ievietot kādu grāmatu ar ierakstu, kā liecību par šo laiku un cilvēkiem, kas šobrīd dzīvo Mārkalnes pagastā. Vietējie iedzīvotāji aicinājumam atsaukušies ar lielu entuzisamu. 

Ideju par Tautas grāmatu skapi Mārkalnes pagasta bibliotēkas vadītāja lolojusi kopš dalības Grāmatu draugu ķēdē 2014. gada. Viņa arī apņēmusies, ka visi plauktiņi skapī noteikti tiks aizpildīti. 
“Sākot domāt, kāds skapis būs, mēs sākām domāt, cik mums apdzīvotu mājsaimniecību pagastā vispār ir. Pēc mūsu aprēķiniem, tās ir 165 mājsaimniecības,” teica Silarova. 

Tieši tik daudz plaukti arī tapuši grāmatu skapī. To veidojis vietējais amatnieks Arnis Korelis. Viņš stāsta, ka skapi apvij pagasta kartes kontūra un to vēl papildinās vietu nosaukumi. 

“Izdomājām, ka pie katra plauktiņa vajadzētu tādu zīmīti, tās tiks uzliktas, tur būs māju vārdi,” pavēstīja amatnieks Arnis Korelis. 

Bibliotēkas vadītāja stāsta, ka iedzīvotāji, ar lielu prieku atsaukušies šim aicinājumam, ļaudis rūpīgi pārdomā kādu grāmatu dāvināt. Skapī ievietota visdažādākā veida literatūra, jaunas grāmatas un arī ar vēsturi. 

“Viena no pirmajām grāmatām ir no visvecākās pagasta iedzīvotājas, bijušās skolotājas Skaidrītes, un tā ir latviešu dziesmu klade. Kolīdz šī grāmata nokļuva bibliotēkā, tā bija interese, jaunākās paaudzes meitenes skatījās. Šeit ir dziesmas un viņām ir nepieciešamība pēc grāmatas un tas papildina arī bibliotēkas krājumu,” teica Silarova. 
 
Mārkalnes iedzīvotāja Žanna Kļaviņa dāvinājusi “Tūkstoš un vienas nakts” pasaku grāmatu, kuru viņa lasījusi bērnībā un ar kuru izauguši viņas bērni. Kundze stāsta, ka šī akcija krietni saliedējusi vietējo pagasta sabiedrību. 

“Cilvēki ir diezgan atsaucīgi un, braucot sabiedriskajā transportā, arī pajautā, kā tur ir tajā skapī – varbūt vēl kaut ko vajaga, vēl kādu grāmatu atnest. Es domāju, ka cilvēkus tas ļoti saliedē,” pauda Mārkalnes pagasta iedzīvotāja Māra Kļaviņa. 

Mārkalnes bibliotēkā uzskata, ka Grāmatu skapis kalpos kā laika liecība par mājsaimniecībām un cilvēkiem, kuri šobrīd dzīvo pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti