Mandātu nolikušo SC/GKR deputātu skaits RD vēl var pieaugt

Vismaz četri no „Saskaņas centra”/„Gods kalpot Rīgai” (SC/GKR) vienotā saraksta Rīgas domē ievēlētie deputāti noliks mandātu, jo izlēmuši par labu darbam departamentā vai izpilddirekcijā. Ne deputāti, ne saraksta vadība mandātu nolikšanu gan nevērtē kā vēlētāju maldināšanu, bet kā upurēšanos komandas labā.

Deputātu mandātu nolikšanu saistīta ar Pašvaldību likuma grozījumiem, kas no 1.jūlija liegs pilsētu un novadu domju deputātiem ieņemt amatus pašvaldības izpildvarā.

Lai gan Rīgas domes jaunais sasaukums uz pirmo sēdi sanāks jūlija sākumā, jau tagad skaidrs, ka „Saskaņas centra”/„Gods kalpot Rīgai” frakcijā tomēr nedarbosies Oļegs Burovs, Anatolijs Aļeksejenko, Sergejs Hristoļubovs un Dmitrijs Pavlovs. Trīs no tiem pārstāv partiju „Gods kalpot Rīgai,” taču Rīgas vicemērs un partijas līderis Andris Ameriks neuzskata, ka šāda rīcība būtu vēlētāju uzticības pievilšana.

„Es domāju, ka tieši pretēji – viņi ar sāpošu sirdi liek mandātus nost. Likumu prasības, kas ir izvirzītas, ir ļoti stingras. Es teiktu, ka viņi būtu ļoti labi deputāti, tikai šodien, apzinoties komandas darbu, viņi upurē sevi, lai turpinātu strādāt tālāk attiecīgajos departamentos vai izpilddirekcijās. Citos apstākļos – ja rīdzinieki mums būtu ielikuši sliktāku atzīmi – tad viņi būtu ļoti profesionāli opozīcijas deputāti, ja mums būtu tāds liktenis lemts," skaidroja Ameriks.

Kā 12. no 39 saraksta deputātiem Rīgas domē ievēlēts Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Par deputātu viņš kļūtu pirmo reizi, tomēr Burovs izvēlējies palikt tagadējā amatā. „Šis mandāts, kas ir iedots, plusi, ko es saņēmu, tas ir par manu darbu, par to, ko es daru un esmu izdarījis, vadot šo departamentu vai citos amatos. Es pieņēmu lēmumu šo darbu turpināt,” apliecina Burovs.

Divi šī sasaukuma domnieki līdz šim deputāta statusu apvienoja ar darbu izpildvarā - Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs un Ziemeļu izpilddirekcijas vadītājs Sergejs Hristoļubovs. Tagad abi no jaunajiem deputāta mandātiem atteiksies. „Manā programmā arī bija, ka jaunajā sasaukumā Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas teritorijā tiks īstenoti jauni projekti. Tā kā es faktiski biju kampaņā kā Ziemeļu izpilddirekcijas vadītājs, tad es neredzu, ka te būtu kāda maldināšana," tā savus apsvērumus skaidro Hristoļubovs.

Savukārt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko sākotnēji esot patiešām gribējusi kļūt par deputātu un risināt politiskos jautājumus. Taču kampaņas laikā domas mainījušās: „Kad pēdējā mēnesī tikos ar iedzīvotājiem, es sapratu, ka ir virkne darbu, kas nav padarīti, un es apsolīju, ka es darbus pabeigšu un iedzīvotājiem palīdzēšu. Man sarakstīti darbi tuvākajam pusgadam. Nolēmu, ka man labāk palikt departamentā, te direktors ir figūra, kas risina šos jautājumus.”

Pagaidām gan nav skaidrs, vai mandātu nenoliks vēl kāds deputāts, kas strādā pašvaldības uzņēmumu valdēs. Pagaidām no mandāta nolēmusi atteikties vienīgi „Rīgas Satiksmes” valdes locekle Irina Vinnika. „E tomēr pēc būtības vairāk esmu deputāte. Man tiešām bija daudz balsu, lai paliktu kā deputāte. Es zinu šo darbu, es esmu laba deputāte, līdz ar to es palikšu deputāte,” izvēli pamato Vinnika.

„Rīgas satiksmes” valdē strādā četri ievēlētie deputāti, pa vienam ir arī Rīgas Centrāltirgus un SIA „Getliņi EKO” vadībā. Savukārt Ainaram Baštikam būs jāizlemj, vai atteikties no algas par padomu došanu Amerikam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt