Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Konference par baznīcu, ģimeni un skolu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Internātskolotāju atalgojums būtiski samazinājies

Mālpils internātpamatskolas skolotāji piedzīvojuši vislielāko algu samazinājumu

Kopš pedagogu algu reformas Mālpils internātpamatskola piedzīvojusi no visām reģionu skolām vislielāko algu samazinājumu. Algas samazinātas 70% skolotāju, kuri zaudēja no 15 līdz pat 300 eiro. Par sociālo darbu ar bērniem skolotājiem vairs nemaksā.

Skolotājs Andris Liniņš kopš pedagogu algu reformas saņem par 100 eiro mazāk.

Šajā skolā pēdējo trīs gadu laikā mācības nav uzsācis neviens sekmīgs bērns, un lielākoties visiem, kas te mācās, ir problēmas ģimenē, bet nu par skolotāja sociālo darbu vairs nemaksā.

Ministru kabineta noteikumos sadaļa par internātskolu pedagogiem izņemta un skolotāja slodze palielināta no 32 darba stundām nedēļā uz 40.

“Manuprāt notiek tāda mūsu mērdēšana badā – iedot mazāk, mazāk, knapināt. Cik ilgi es izturēšu ar tādu algu? Cik ilgi skola izturēs ar to finansējumu, kas tiek samazināts?” vaicāja Liniņš.

Skolas uzturēšanas izmaksas pēc gada varētu gulties uz pašvaldības pleciem, tāpēc jau sāktas sarunas ar citiem Pierīgas novadiem, kas varētu iesaistīties skolas uzturēšanā. Jau kopš jūlija, kad sākās diskusijas par internātskolām, skolotājs Andris Liniņš uzrunājis politiskās partijas, un arī

izglītības ministrs Kārlis Šadurskis aicināts atbraukt uz Mālpili, bet uz aicinājumu neatsaucās.

“Ministru kabineta noteikumi ir jāpārskata, jāprecizē un tomēr jāatdala šī sadaļa, kas saistās ar internātskolām, tās ir citādas skolas,” atzina internātpamatskolas direktore Frančeska Ģēvele.

Mālpilī uzskata, ka internātskolu pedagogiem pienākas cits atalgojuma modelis un arī pašas skolas jāvērtē citādāk nekā vispārizglītojošās mācību iestādes.

Līdz ar jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu pedagogu atalgojuma likme pieaugusi vidēji 558 jeb 72% Latvijas izglītības iestāžu. Šāds rādītājs vēl nenozīmē, ka 72% izglītības iestāžu visiem skolotājiem būtu algas pieaugums. Kādam var būt liels pieaugums, bet citam arī samazinājums.

Bet Rīgas dome apņēmusies vērsties Satversmes tiesā pret valdības akceptēto skolotāju algu modeli, kas, pēc galvaspilsētas vadības teiktā, novedīs pie algu samazinājuma daudziem Rīgas skolotājiem.

Valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Ziņots, ka “Saskaņa” Saeimā bija iesniegusi priekšlikumu izteikt neuzticību izglītības un zinātnes ministram Kārlim Šadurskim (“Vienotība”). Saeima ceturtdien, 27.oktobrī, to noraidīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt