Panorāma

Dānijas premjers vizītē Latvijā

Panorāma

Salas novads nevar izpildīt policijas prasību

Turpinās U. Magoņa tiesa

Magoņa kukuļa tiesa: miljonāra Osinovska firmas lietu nosūta Igaunijai

Limbažu rajona tiesa pirmdien, 15.janvārī, izskatot kukuļošanas lietu, kurā apsūdzēti bijušais "Latvijas dzelzceļa" (LDz) vadītājs Uģis Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis, nolēma lietu pret Osinovskim piederošo uzņēmumu "Skinest Rail" izdalīt atsevišķi un nosūtīt izskatīšanai Igaunijā.

Arī Osinovskis vēlējās, lai viņa lietu izskata Igaunijā, bet tiesa tam nepiekrita. Viņam gan ļaus piedalīties tiesas sēdēs videokonferenču režīmā, izņemot nākamo sēdi, kad plānota viņa nopratināšana, un tad gan viņam būs jāierodas uz tiesas sēdi klātienē.

Arī pirmdien, 15. janvārī, lietas iztiesāšana Limbažu rajona tiesā tika atlikta, jo trūka kāda procesa dalībnieka. Šoreiz tā bija Uģa Magoņa sieva Anastasija Magone, kura procesuālo statusu iemantoja tikai šīs sēdes laikā.

Pēc viņas rakstiska lūguma lietas tiesnesis Kārlis Jansons Magonei piešķīra aizskartās mantas īpašnieces statusu. Kā tiesai skaidroja Uģa Magoņa aizstāvis Varis Klotiņš, daļa no pirmstiesas izmeklēšanā arestētās mantas – 80 000 eiro, kā arī vairākus simtus tūkstošu vērti pulksteņi esot viņas īpašums. Attiecīgi Magone jāpieaicina kā procesa dalībniece, un lieta jāizskata viņas klātbūtnē.

Tādēļ nenotika plānotā apsūdzības nolasīšana un netika arī uzklausīts uz sēdi uzaicinātais LDz šoferis Guntis Krēgers, kurš vadīja auto dienā, kad Magoni aizturēja un pie viņa atrada gandrīz pusmiljonu eiro skaidrā naudā.

Bet vēl pirms sēdes beigām tiesa paguva atcelt aizliegumu Magonim pamest valsti.

Tiesas sēžu sekretāre Vaira Ķirse
00:00 / 00:21
Lejuplādēt
Nākamā tiesas sēde šajā krimināllietā paredzēta 26.janvārī, sacīja tiesas sēžu sekretāre Vaira Ķirse.

 

Pirms diviem gadiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturēja bijušo LDz šefu Uģi Magoni, viņa automašīnā atrodot teju 500 000 eiro. Apsūdzība uzskata, ka šis kukulis dots, lai lokomotīvju iepirkums būtu labvēlīgs Osinovska firmai.

Šajā lietā Limbažu rajona tiesā uz apsūdzēto sola sēdās bijušais LDz šefs Uģis Magonis un Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis. Abi ir apsūdzēti kukuļošanā, kas saistīta ar LDz meitas firmas četru dīzeļlokomotīvju iegādi no Osinovska firmas „Skinest Rail”. Apsūdzība uzskata, ka kukulis, teju pusmiljons eiro, Magonim dots, lai lokomotīvju iepirkums būtu labvēlīgs Igaunijas uzņēmumam.

Mediji iepriekš vēstījuši, ka šī paša modeļa četras dīzeļlokomotīves Osinovska firma par diviem miljoniem bija iegādājusies no Igaunijas valsts uzņēmuma „EVR Cargo”.

2015.gada augustā KNAB aizturēja toreizējo LDz valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro liela kukuļa pieņemšanu. Medijos izskanēja, ka kukuļņemšana saistīta ar LDz meitasuzņēmuma "LDz ritošā sastāva serviss" daudzmiljonu iepirkumu - četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Oļegam Osinovskim piederošā uzņēmuma "Skinest Rail".

Osinovskis gan igauņu žurnālistiem izteicies, ka konkurss par šo lokomotīvju piegādi esot noticis pēc visiem noteikumiem un no šī darījuma ieguvušas visas iesaistītās puses. Pēc Osinovska teiktā, nekādu papildu naudu viņš nevienam neesot maksājis.

Par liela kukuļa pieņemšanu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz pat 10 gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt