Panorāma

Madonā pretēji viedokļi par skolu reformu

Panorāma

«airBaltic» demonstrē jauno lidmašīnu

Madlienā iebilst pret bēgļiem

Madlienā iedzīvotāji vāc parakstus pret bēgļu izmitināšanu

Sešu bērnu mamma Iluta Kaktiņa Madlienā sākusi apkaimes iedzīvotāju parakstu vākšanu, pieprasot pašvaldībai sarīkot lokālu referendumu. Mērķis – noskaidrot madlieniešu attieksmi pret bēgļiem. Liela daļa vietējo uzskata, ka Madlienā, kur nav pat sava policista, bēgļiem nav ko meklēt. Un, lai to pierādītu, Ogres novada domei, visticamāk, būs jāveic visu iedzīvotāju aptauja.

Ne tikai skābeņu zupa šodien mutuļo vietējā kafejnīcā “Ķēķis”, bet arī vietējie iedzīvotāji. Viņi sākuši parakstu vākšanu pret bēgļiem.

Kompleksajās pusdienās šodien ir skābeņu zupa, vistas iesms ar salātiem un papīra lapa, kur parakstīties par bēgļu jautājumu. Asi kā  iesmi ir arī paši madlienieši, iebilstot pret bēgļiem.
 Atsaukušies visi vietējie  veikali, kafejnīcas un bodītes. Tur izvietotas lapas, kurās ikviens var parakstīt iesniegumu Ogres novada domei.

Parakstu vākšanu sāka daudzbērnu mamma Iluta Kaktiņa. Viņa bažīga, ka Madlienā varētu izvietot bēgļus. Lai novads būtu brīvs no bēgļiem – tā prasības īsi pamato Iluta. Iedzīvotāji atsaucas uz likumu, kas liek pašvaldībai ņemt vērā iedzīvotāju viedokli un principā pieprasa lokālu referendumu jeb aptauju, lai novads noskaidro visu iedzīvotāju viedokli par bēgļu izmitināšanu.

Ilutai ir seši nepilngadīgi bērni, Līgai – divi. Viņas uztraucas arī par savu bērnu drošību. Līga saka, ka Madlienā pat policista nav. Savācot pilnās parakstu lapas no vietējiem uzņēmumiem, abas secina, ka nav vienas savās bažās.

Parakstu vākšana notiek ne tikai Madlienā, bet arī Muceniekos, kur ir patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, aktīvi vietējie iedzīvotāji pauda, ka darīs to pašu.

Pašlaik gan valstī nav tāda plāna, kas noteiktu, cik bēgļu dosies uz kuru pašvaldību un kur viņus izmitinās. Tukšas mājas ir daudzviet, taču tas vēl nenozīmē, ka tās apdzīvos bēgļi. Vienīgais, kas ir skaidrs, ka bēgļu ģimenes izmitinās visā valstī, lai bēgļi nedzīvotu noslēgtos geto, bet mācītos valodu un iekļautos sabiedrībā.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt