Mācītājs Cālītis: Pretvakcinācijas kustība ir kā jauna reliģija

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

„Šobrīd kristīgā baznīca kalpo ne savai ticībai, ne arī valsts smagajai situācijai,” tā uzskata Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes docents un mācītājs Juris Cālītis. Viņaprāt, pretvakcinācijas kustība ir kā jauna reliģija, pret kuru daudziem garīdzniekiem ir bail cīnīties.

Juris Cālītis par reliģiju un vakcināciju pret Covid-19
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Latvijas Radio: Vai garīdznieki, jūsuprāt, pietiekami aicina iedzīvotājus iziet no šīs pandēmijas, kā vienīgo izeju redzot vakcināciju pret Covid-19?

Juris Cālītis: Protams, ka viņi to nedara. Un tad ir jautājums, kāpēc viņi tā nedara. Viņi tikpat labi kā es saprot, kas ir mūsu visvienkāršākais aicinājums – gādāt par savu līdzcilvēku labklājību, veselību. Protams, mēs visi zinām, ka šeit ir iesaistīta politika, bet tai nevajadzētu būt lielai problēmai kristīgajai baznīcai, jo tā ir dzīvojusi ar visāda veida politikām. Bet manā skatījumā  šeit ir iesaistīts kaut kas citāds. Tā ir jauna reliģija.

Tā pretvakcinācijas kustība nav tikai protests pret valdību, bet te ir patiesībā kaut kas, kas iet daudz dziļāk, – jauns skats uz dzīvi, uz savu likteni.

Mēs jau redzam, ka ir liels apjukums visās konfesijās. Tas ir tāpēc, ka viņi cīnās ar citiem ticētājiem, jo viņi nav vienisprātis par savu kristīgo piederību. Manā skatījumā šī pretvakcinācija ir cits dzīves redzējums. Un mācītājiem, acīmredzot, ir ļoti grūti. Viņi nezina, kā tikt galā ar svešu ticību savu locekļu un arī mācītāju vidū.

Es pieņemu, ka lielākā daļa mācītāju ir vakcinēti. Un daži, kas runā ļoti publiski par šaubīgiem uzskatiem par vakcināciju, ir paši vakcinēti, bet viņi tikai slēpj šo faktu, jo viņi tiešām ir nedroši, kā tikt galā ar saviem draudzes locekļiem. Mācītājam būtu jābūt pārliecībai par to, ko viņš dara, ka viņš neslēpjas aiz kaut kādiem vārdu palagiem, ko mēs lasām un dzirdam no visām konfesijām.

Es vienkārši esmu šokēts, cik necaurspīdīgi mācītāji prot runāt. Šobrīd kristīgā baznīca tiešām kalpo ne savai ticībai, ne arī mūsu valsts smagajai situācijai.

Kā jums šķiet, vai kaut kas var mainīties?

Man ir divas luteriskās draudzes. Viena – Latvijas Evaņģēliski luteriskā draudze ārpus Latvijas, kurai ir pavisam skaidrs uzstādījums, ka visiem mācītājiem ir jābūt vakcinētiem un ka visiem draudzes locekļiem ir jābūt vakcinētiem. Tur nav nekāda apkārtrunāšana. Tas ir ļoti skaidrs pieteikums. Tāpat arī reformātu draudze – arī tur Pasaules reformātu alianse ir skaidri pateikusi, ka tas ir vienkārši kristīgs uzdevums šajā brīdī pasaulē.

Bet tie inteliģentie mācītāji ļoti labi saprot. Es domāju, ka viņi tikai kaut kādā veidā sevi sargā un kaut kā savu draudzi grib aizsargāt no šķelšanās, līdz ar to viņiem ir grūti teikt to vārdu, kas ir jāsaka – vakcinējieties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti