Mācību «Namejs» laikā zemessargi Rīgā un tās apkārtnē veiks patrulēšanu

No 21. līdz 27. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novados – notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militāro mācību cikls "Namejs 2020", informēja Zemessardzē.

Mācību ietvaros Zemessardzes 1. Rīgas brigādes karavīri un zemessargi veiks patrulēšanu, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī veiks citus mācību uzdevumus. Šogad to papildinās arī neplānotā kaujas gatavības pārbaude, kuras ietvaros trīs dienu laikā bez iepriekšējas brīdināšanas un gatavošanās tiks apzinātas brigādes spējas mobilizēt nepieciešamos cilvēkresursus potenciālām krīzes situācijām.

Jau 20. septembrī militāro mācību ietvaros Rīgā ieradīsies Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa, lai trenētu vienību sadarbību un savietojamību.

Pirmdien, 21. septembrī, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona teritorijā uz mācībām ieradīsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes rezerves karavīri, kuri mācību noslēguma fāzē tiks integrēti uzdevumu izpildei brigādes bataljonos.

No otrdienas, 22. septembra, sāksies militāro mācību cikla aktīvā fāze, kas norisināsies ārpus militāriem objektiem, lai mācību uzdevumu iespējami pietuvinātu reālajai situācijai. Militāro mācību cikla uzdevumi tiks veikti uz iepriekš saskaņotiem valstij un pašvaldībām, kā arī juridiskām un privātām personām piederošiem zemes īpašumiem, lai stiprinātu civilmilitāro sadarbību un visaptverošas valsts aizsardzības principu iedzīvināšanu.

No piektdienas, 25. septembra, darbību uzsāks divas mobilās medicīniskās palīdzības sniegšanas teltis Rīgā, kurās tiks trenētas Medicīnas rotas personāla saskaņotas darbības krīzes gadījumā.

Svētdien, 27. septembrī, paredzēts noslēgums Zemessardzes 1. Rīgas brigādes dalībai militāro mācību ciklā “Namejs 2020”.

“Militāro mācību cikls “Namejs” ir vērienīgākās un komplicētākās militārās mācības Latvijā gan no operāciju dažādības un intensitātes, gan iesaistīto resursu viedokļa. Katra militāro mācību diena “Namejs 2020” ietvaros un katrs atsevišķais uzdevums ir daļa no lielāka plāna, kurā ikviens zemessargs ar savu laiku un enerģiju sniegs ieguldījumu mūsu valsts drošības stiprināšanai. Šīs mācības atšķirsies no citām ar neplānoto kaujas gatavības pārbaudi, kas būs ne tikai nozīmīgs tests brigādes spēju apzināšanai, bet arī katra brigādes zemessarga gatavībai reaģēt uz negaidītām situācijām. Pati dzīve mums jau māca, ka krīzes pienāk bez brīdinājuma, tāpēc zemessargiem jārāda priekšzīme un jābūt gataviem jebkurā brīdī atsaukties uz savu komandieru pavēli, ja to pieprasa valsts un tautas kopējās intereses,” uzsver 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs.

NBS militāro mācību cikls "Namejs 2020" Latvijā plānotas no 15. augusta līdz 4. oktobrim, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei kā patstāvīgi tā arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti