Mācības pieaugušajiem gandrīz 800 programmās, tostarp Daugavpils Universitātē – 13

Pieaugušo izglītībai pašlaik ar Eiropas Savienības atbalstu pieejamas 800 programmas, no kurām 13 ir Daugavpils Universitātē. Pieteikties mācībām iespējams līdz 28.jūnijam.

Mācības pieaugušajiem gandrīz 800 programmās, tostarp Daugavpils Universitātē – 13Silvija Smagare

  Mūžizglītība jeb pieaugušo izglītība - tā ir iespēja jebkurā vecumā apgūt jaunas prasmes un citu profesiju. Šobrīd rit pieteikšanās mācībām pieaugušajiem gandrīz 800 programmās. Tā ir jau ceturtā iespēja, ko ar Eiropas Savienības atbalstu piedāvā Valsts izglītības attīstības aģentūra. Salīdzinot ar pērno gadu, piedāvāto programmu skaits pieaudzis teju divkārt, un tās skar 12 būtiskas tautsaimniecības nozares. Būtībā tā ir iespēja strādājošajiem cilvēkiem vai nu pilnveidot savas prasmes, vai apgūt pavisam jaunas iemaņas un pat profesiju.

  Pretendentiem atliek vien izvēlēties tuvāko izglītības iestādi, jomu, ko vēlas apgūt, un iemaksāt 10% no kopējām kursu izmaksām.

  Ne vienmēr cilvēks izlasa un iepazīstas ar tām iespējām, kas tiek piedāvātas, tostarp savas profesionālās pilnveides jomā, jaunu prasmju un pat profesijas apguvē, stāsta Inese Valtere, kas ir projektu koordinatore Daugavpils Universitātē. Viņa piemeklē tās Valsts izglītības attīstības aģentūras piedāvās programmas, kas būtu nepieciešamas un aktuālas Latgales reģionam, un attiecīgi tos pasniedzējus, kuri varētu šādus kursus vadīt.

  “Mēs esam izstrādājuši 13 programmas, tostarp vairākas no tām ir informācijas tehnoloģiju prasmju pilnveide, saziņas pilnveide, digitāli kompetenta pilsoņa prasmju pilnveide. Arī personīgā imidža veidošana, kas noder gan strādājošām personām, gan personības izaugsmei. Šajās programmās iesaistām gan Daugavpils Universitātes docētājus, profesorus, gan arī darba vides pārstāvjus, praktiķus,” stāsta Valtere.

  Nellija Muižniece ir praktizējoša vizāžite, un viņai šajā Valsts izglītības attīstības aģentūras programmā kā pasniedzējai ir pirmā pieredze. Viņa ir pārliecināta, ka kursi ir nepieciešami gan personības pilnveidei, gan tas var būt pamats arī jaunai profesijai: “Es jau 5 gadus darbojos kā vizāžiste. Un kurss, kuru vadīšu, būs interesants, noderīgs. Tā ir iespēja paskatīties uz lietām ar svaigāku skatījumu. Mēs dzīvojam laikā, kad visu laiku ir jāizglītojas, informācijas ir ļoti daudz, un mums visu laiku tai jāseko. Un zināšanas jāpapildina visu laiku.”

  Lai motivētu strādājošos mācīties, projektā lielāko daļu mācību izmaksu sedz ES fondi un valsts.

  Savukārt iedzīvotājiem jānodrošina 10% līdzmaksājums, kuru var apmaksāt arī darba devējs.

  Mācību saraksts top, ņemot vērā Ekonomikas ministrijas un Labklājības ministrijas darba tirgus prognozes un darba devēju ieteikumus. Tas tiek darīts, lai mazinātu kvalificētu darbaroku trūkumu un darbaspēka novecošanos valsts ekonomikai svarīgās nozarēs.

  Pieteikties apmācībām var visi strādājošie vecumā no 25 gadiem.

  Daugavpils Universitātē šogad piedāvājuma klāsts ir plašāks nekā iepriekš.

  “Šobrīd ir iespējas apgūt digitālās, finanšu, uzņēmējdarbības uzsākšanas, angļu valodas prasmes. Lielākā daļa šo kursu domāti cilvēkiem bez priekšzināšanām, tas nozīmē, ka jebkuras jomas pārstāvis var papildināt savas zināšanas,” norāda Valtere.

  Pieteikties pieaugušo apmācībām var vēl līdz šīs nedēļas beigām - 28.jūnijam.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti