Aktuālā intervija

Iemesli satiksmes ministra demisijas pieprasījumam

Aktuālā intervija

Rīgā norisinās drošības un ārpolitikas forums "Rīgas konference"

LŽA neizpratnē: VP nav vēl sākusi kriminālprocesu par žurnālistam izteiktiem draudiem

LŽA: Par izteiktajiem draudiem LTV žurnālistam jāsāk kriminālprocess

Par izteiktajiem draudiem Latvijas Televīzijas (LTV) žurnālistam ir nepieciešams sākt kriminālprocesu, sacīja Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA) valdes priekšsēdētāja Sanita Jemberga.

"Nesaprotu, kāpēc kriminālprocess vēl nav ierosināts. To vajadzēja ierosināt jau vakar pēc LTV valdes priekšsēdētāja Ivara Beltes vēršanās Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē. Kriminālprocess ir jāsāk divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, par to, kam ir izteikti draudi. Tie izteikti žurnālistam tiešā saistībā ar viņa profesionālo darbību. Otrkārt, par to, kurš izteica draudus - policists, kas pārstāv iestādi ar represīvām funkcijām. Pieļauju, ka policists šajā darbavietā ir pietiekami ilgi nostrādājis un viņam ir pietiekami daudz paziņu, lai draudus arī realizētu," sacīja Jemberga.

Viņa uzskata, ka kriminālprocess noteikti ir jāsāk. "Neredzu sarežģījumus, lai tas nenotiktu. Ja policija nereaģēs uz šo situāciju, LŽA iesaistīsies, par to informējot Valsts policijas priekšnieku un Ģenerālprokuratūru. Tomēr man nav pamata uzskatīt, ka policija pēc Beltes iesnieguma nereaģēs uz notiekošo," sacīja Jemberga.

Viņa Latvijas Radio raidījumā "Aktuālais temats" uzsvēra, ka šajā gadījumā draudus žurnālistam izteica nevis "parasts" cilvēks, bet policists, kuram varētu būt daudz paziņu, lai šos draudus arī varētu īstenot. Kriminālprocess arī kalpotu kā sava veida barjera - lai šādi ar žurnālistu darbu "nokaitināti personāži" nevērstos pret žurnālistiem.

Pēc Jembergas  sacītā, LTV raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" eksperiments nāk par labu tiem, kas jau nodarbojas ar mazo un vidējo biznesu vai arī kas grasās to darīt. Raidījums "ir paveicis ļoti svarīgu darbu", ko līdz šim neviens Latvijas žurnālistikā nebija darījis saistībā ar problēmām mazajā un vidējā uzņēmējdarbībā. Pētījums ir liels un daudz "smadzeņu prasošs".

"Visu cieņu Latvijas sabiedriskajam medijam," teica LŽA vadītāja, gan atzīstot, ka svarīgi ir, lai pēc šīs parspīlētās birokrātijas izgaismošanas mediji arī sekotu līdzi problēmas risinājumiem.

Kā ziņots, Jūrmalas pašvaldības policists izteicis draudus LTV žurnālistam, kurš darbojies raidījumu cikla "Aizliegtais paņēmiens" eksperimentā ""Bistro ''Frics'' - kā ir būt mazajam uzņēmējam Latvijā?", iepriekš vēstīja LTV raidījums "Panorāma".

LTV ziņoja, ka īsziņa tika saņemta no mobilā tālruņa numura, kuru raidījuma tapšanas laikā izmantoja Jūrmalas pilsētas pašvaldības policijas darbinieks Ingūns Pičs.

Policists žurnālistam nosūtījis īsziņu, kurā vēstīts, ka "dzīve gara, gan tiksimies". LTV valdes priekšsēdētājs Belte uzsvēra, ka šādas darbības tiek uztvertas kā reāli draudi žurnālista dzīvībai un veselībai, kā arī mēģinājumi ietekmēt preses brīvību un LTV kā masu informācijas līdzekļa redakcionālo neatkarību. Pēc LTV rīcībā esošas neapstiprinātas informācijas, attiecīgā persona ir arī interesējusies par LTV žurnālista dzīvesvietas adresi.

LTV ir vērsusies Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldē ar lūgumu sākt faktu pārbaudi un veikt nepieciešamās darbības, lai novērstu iespējamo LTV žurnālista dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī mēģinājumu ietekmēt preses brīvību un LTV redakcionālo neatkarību.

Kā ziņots, saistībā ar žurnālistikas eksperimentu Jūrmalā, Jomas ielā 81, kur operācijas "Bistro ''Frics''" laikā aktualizēti jautājumi par mazā biznesa sākšanu un birokrātiskajiem šķēršļiem, pašvaldības policijas vecākais inspektors zaudēs amatu, ar disciplinārsodu jārēķinās arī būvvaldes vecākajai būvinspektorei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti