«Lūgšanas pie jūras» 30.gadadienā uzsver, ka vides aizsardzība ir morāles jautājums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Savu trīsdesmito gadskārtu šodien atzīmē Vides aizsardzības kluba rīkotā akcija „Lūgšana pie jūras”, kurā 1988.gadā piedalījās apmēram 300 tūkstoši cilvēku. Uz simbolisku sadošanos rokās Vides aizsardzības klubs aicina arī šodien trijos dienā gan centrālajā pasākumā Vakarbuļļu pludmalē, gan jebkur citur Latvijas jūras piekrastē, lai aizlūgtu par Baltijas jūras veselību.

"Lūgšanas pie jūras" 30.gadadienā uzsver, ka vides aizsardzība ir morāles jautājums
00:00 / 00:35
Lejuplādēt

Akcijas dalībnieki uz Bolderāju dosies netradicionāli – ar vilcienu, kas ikdienā šai virzienā pasažierus neved. Bet jūras krastā notiks mūziķu un mākslinieku performance „Ūdens atmiņa”, stāsta Vides aizsardzības kluba pārstāve Diāna Ulme:

„Toreiz, 1988.gadā, noskatoties filmu par Indijas nevardarbīgās pretošanās kustības līderi Mahatmu Gandiju, radās ideja – sadoties rokās pie jūras un lūgt dievu par jūras veselību un tīrību, par cilvēku dvēseļu tīrību un drosmi cīnīties par brīvu Latviju. Man un Vides aizsardzības klubam tā sākās atmoda un nevardarbīgā pretošanās padomju režīmam. Un, lai cik dīvaini tas nebūtu, tā lūgšana toreiz piepildījās. (..) Šādā gadadienas reizē es gribētu sacīt: tā kā mūsu jūrai iet gauži, mums liekas, ka pasaules globalizācija ir nobriedusi jaunai atmodai. To var apturēt, tikai saprotot, ka vides aizsardzība ir morāles jautājums. Jāmaina savi ieradumi, savs dzīvesveids, mūsu savtība un alkatība. Tam visam ir savs iemesls, un to ir ļoti grūti izdarīt, jo ienaidnieks nav redzams. Kādreiz mūsu pretinieks bija redzams, bet šoreiz mēs paši esam sev pretinieks, kam patīk komforts, kas negrib neko mainīt savā dzīvē…”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti