LTV valdes locekļi atbild uz biežāk izteiktajiem pārmetumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļi ir apstiprināti, bet viņu izvēles procedūra un pamatojums joprojām ir plaši apspriests temats. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome vēl joprojām gatavo padomes locekļu argumentāciju par darbam LTV valdē atbalstītajiem kandidātiem. Iepriekš solīts, ka tā būs publiska plašākai sabiedrībai pieejama informācija.

Pagaidām plašāks skaidrojums par televīzijas jauno valdi no elektronisko mediju padomes locekļu vidus dzirdēts vien no Ginta Grūbes, kurš Latvijas Radio raidījumā „Labrīt” skaidroja, kāpēc nobalsojis par Ivaru Belti valdes priekšsēdētāja amatā: „Viņš ir vadījis dažādus medijus, kur šis kompetences ir ļoti būtiskas, attiecībā uz to kādā virzienā LTV jāattīstās (domājot arī par interneta platformu). Viņam bija vislielākā pieredze televīzijas darbībā. Viņam bija absolūti skaidra motivācija un gatavība uzņemties pārmaiņu vadību.”

Beltem visbiežāk pārmests tas, ka, viņam esot „Baltijas Mediju Alianses” izpilddirektora amatā, notikusi „Saskaņas centra” līdera Nila Ušakova saspēle ar Pirmā Baltijas kanāla ziņu dienestu. Tomēr Belte uzsver, ka LTV vadībā nepieļaus politisku ietekmi.

„”Zvans no drauga” – kā tagad ir moderni TV spēlēs, šis žanrs ir, protams. Viņš pastāv, ir pastāvējis visos laikos. Ar šīm lietām ir ļoti uzmanīgi, nopietni jāstrādā. Es teiktu, ka mans kā vadītāja pienākums ir nodrošināt, lai nebūtu šāda spiediena, lai nebūtu šādi aicinājumi palīdzēt un tamlīdzīgi," norāda Belte.

Vienbalsīgu balsojumā piedalījušos padomes locekļu atbalstu saņēma par saturu atbildīgais valdes loceklis Sergejs Ņesterovs, kurš nāk no reklāmas biznesa. Tomēr pārmetumus par to, ka viņš nevarēs novērtēt, kas ir laba žurnālistika, Ņesterovs noraida: „Satura kvalitāte, neatkarīgi no tā, vai tie ir raidījumi, programmas vai reklāmas, cilvēku uzmanību piesaista idejas un kvalitatīvs saturs. Un vai šīs idejas un saturs parādās žurnālistika raidījuma formātam vai reklāmā – ticiet man, tur nav fundamentālas atšķirības.”

Savukārt valdes loceklis finanšu un tehnoloģiju jautājumos Māris Skujiņš iepriekš pauda pārliecību, ka pavisam no komercdarbības sabiedriskajai televīzijai nebūtu jāatsakās. Viņš neuzskata, ka tādējādi nonāk pretrunās ar apvienotā medija koncepciju.

Piektdien pēcpusdienā jaunie Latvijas Televīzijas valdes locekļi pulcēsies plašsaziņas līdzekļu padomē, kur izlems, kā sastrādāties un kad notiks tikšanās ar Televīzijas darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti