Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Agrīna diagnostika privāto rokās

VL-TB/LNNK ministru izvērtējums

LTV sabiedriskā žūrija vērtē VL-TB/LNNK ministrus

LTV turpina izvērtēt pašreizējās valdības ministrus. Šoreiz – par Nacionālās apvienības politiķiem. Un arī kopsavilkums – kurš no ministriem visā līdzšinējā Ministru kabinetā tiek vērtēts visatzinīgāk. 

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), Nacionālā apvienība (NA) un "Vienotība" piektdien, 29.janvārī pabeidza darbu pie nākamās valdības deklarācijas, un sarunās piedalījās arī iespējamie nākamās valdības ministri. LTV izraudzītā sabiedriskā žūrija vērtēja VL-TB/LNNK pašreizējos ministrus.

Nacionālajai apvienībai pašreizējā valdībā ir trīs ministri. Valdībai krītot, jaunākā Latvijas Faktu aptauja rādīja, ka kultūras ministri Daci Melbārdi iedzīvotāji vērtē visaugstāk – ar 25,9 punktiem.  Abus pārējos – tieslietu Dzintaru Rasnaču un  vides aizsardzības un reģionālās attīstības Kasparu Gerhardu iedzīvotāji vērtēja negatīvi.

Nacionāļu partneri - Vienotības un Zaļo zemnieku deputāti Saeimā arī pirmajā vietā liek kultūras ministri. Bet kritika izskan par Gerhardu un Rasnaču.

No LTV sabiedriskās žūrijas, kurā ir sociologs Arnis Kaktiņš, rakstniece Inese Zandere, „Latvijas Mobilā telefona” prezidents Juris Binde, „De facto” žurnāliste Inga Šņore, profesors Roberts Ķīlis un Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis arī izskanēja pa skarbam vērtējumam par Gerhardu un Rasnaču.

Par Rasnaču pozitīvi tiek vērtēts, ka - lai gan gausas, bet tomēr ir iestrādes uzlabojumiem maksātnespējas administratoru darbā. Negatīvi – ka nav aktīvs nozarē.

Par Gerhardu pozitīvi, ka ,,nestrebj karstu… uzklausa puses… meklē labākos risinājumus.” Negatīvi – ka ,,ir neaktīvs,, Un piezīme – par augstprātību.

Savukārt par Melbārdi – kritika vienīgi par novārtā atstāto integrācijas jomu. Bet citādi -  ir zinoša, strādā ,,bez lieka skaļuma”.

Ekspertu vairums atzīst, ka Melbārdei darbs  jāturpina. Gerhardam no ekspertiem divi mīnusi, Rasnačam - trīs. Un arī visu valdības ministru vidū eksperti Rasnaču novērtējuši viszemāk. Bet visaugstāk - Danu Reiznieci-Ozolu un Edgaru Rinkēviču.

Nedaudz atšķirīgs vērtējums ir mūsu skatītājiem, kuriem sabiedrisko mediju mājaslapā lsm.lv jautājām - ,,Kuram no šiem ministriem nevajadzētu turpināt darbu jaunajā valdībā?”. Rezultāts: tur nevajadzētu būt Jānim Reiram – tā domā vairāk nekā 65%. Gandrīz 58% negrib  Uldi Auguli un gandrīz līdzīgās pozīcijās Gunti Belēviču, Gerhardu un Rasnaču. Savukārt vislabvēlīgākā attieksme ir pret Melbārdi,  Reiznieci-Ozolu un Raimondu Bergmani. Reira sliktais vērtējums saistīts ar neseno budžeta pieņemšanu, kam publiski bijis negatīvs fons

Savukārt Melbārdes pozitīvais vērtējums rāda pārsteidzošu spēju tikt galā ar darbiem, nesadusmojot radošos kolektīvus, kas nereti ir intrigu pilni.

Neraugoties uz atšķirīgajiem vērtējumiem, pagaidām visi šie ministri, izņemot Mārīti Seili, ir arī potenciālajā jaunās valdības sastāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt