Dienas ziņas

Krievija, ASV un Francija aicina izbeigt kaujas Kalnu Karabahā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atzīmē Starptautisko senioru dienu

Līvānos seniori piekopj aktīvu dzīvesveidu un atzīmē Starptautisko senioru dienu

1. oktobrī daudzviet pasaulē un arī Latvijā atzīmē Starptautisko senioru dienu. ANO Ģenerālā asambleja 1. oktobri par Starptautisko veco ļaužu dienu pasludināja pirms 29 gadiem, bet Latvijas atzīmējamo dienu kalendārā tā iekļuva pirms 11 gadiem. 

Līvānu biedrība “Baltā māja” darbojas 24 gadus un jau no sākuma ir īstenojusi aktivitātes vecāka gadagājuma cilvēku interešu aizstāvībai. Bet 2005. gadā tā mērķtiecīgi sāka strādāt, lai panāktu Starptautiskās veco ļaužu dienas iekļaušanu Latvijas atzīmējamo dienu kalendārā.

“Tieši es sāku rakstīt vēstules uz Saeimu. Manuprāt, es aizsūtīju vienu vēstuli, man teica, ka ar to nepietiek. Tad man teica, ka vajag aizsūtīt tos materiālus un lūgumu visām frakcijām, man liekas, tajā laikā bija deviņas frakcijas un vēl neatkarīgie deputāti. Arī tas nepalīdzēja. Tad es aizsūtīju vēstuli katram deputātam. Pieņemta Senioru diena Latvijā tikai 2009. gadā. Tā ka mēs cīnījāmies četrus gadus, tik ilgi, kā bija tas Saeimas sasaukums," atceras Līvānu biedrības “Baltā māja” direktore Inguna Badune.

Sākotnēji atzīmējamās dienas nosaukums bija Starptautiskā veco ļaužu diena, bet pirms sešiem gadiem tā pārdēvēta par Starptautisko senioru dienu. Tas tādēļ, ka daudzi seniori bija neapmierināti, jo neuzskata sevi par veciem ļaudīm. Tā par sevi saka arī Līvānu seniori.

“Vecums iestājas tad, kad cilvēkam nekas vairs no jaunā neinteresē, viņš nevar iekļauties tagadējā dzīves ritmā,

un viņš grimst vakardienas atmiņās visu laiku. Bet, tā kā mēs vienmēr par kaut ko interesējamies, mēs varam pieņemt šīs dienas ritmu, tad es saku, ka mēs neesam nekādi seniori, mēs esam sen juniori," saka līvāniete Staņislava Balode.

Līvānu seniori darbojas amatiermākslas kolektīvos un interešu kopās, tāpat arī biedrības “Baltā māja” organizētajās vingrošanas nodarbībās un citās aktivitātēs. Piemēram, par ikgadēju tradīciju ir kļuvusi zābaciņu adīšana Līvānu novada jaundzimušajiem mazuļiem.

“Par slimībām mēs nerunājam, mēs runājam par veselīgu dzīvesveidu, lai nebūtu nekādu kaišu. Par to, ka cilvēkam jābūt optimistam, uz visu jāskatās ar gaišu skatu, nav jākreņķējas. Par to, ko nevar mainīt, par to nav jāuztraucas," saka līvāniete Elvīra Krestova.

“Baltā māja” arī tagad turpina aizstāvēt sociāli mazaizsargāto iedzīvotāju grupu intereses, sevišķu uzmanību veltot senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti