Dienas ziņas

Vecumniekos nesteidzas sakārtot skolu tīklu

Dienas ziņas

Daugavpilī diskutē par reemigrācijas pilotprojektu

Līvānos iedzīvina permakultūru un ajūrvēda dzīvesveidu

Līvānos iedzīvina permakultūru un ājurvēdas dzīvesveidu

Inga un Gatis Reinfeldi Līvānu novadā trešo gadu savā dārzā dārzeņus audzē, pielietojot permakultūru. Tā rezultātā nav jāvelta laiks ravēšanai, kā arī tehnikas meklēšanai zemes apstrādei. Ģimene uzturā lieto ne tikai pašu dārzā izaudzēto, bet arī savvaļas augus. Lai iemācītu tos pareizi lietot uzturā citiem un vairāk iepazīstinātu ar ājurvēdas dzīvesveidu, Reinfeldu ģimene rīko arī informatīvus uz praktiskus seminārus.

Līvānu novada Rudzātu pagasta Caunu mājās saimnieko Inga un Gatis Reinfeldi. Pirms trīs gadiem Reinfeldu ģimene sāka aizrauties ar vēdisko kulināriju un permakultūru jeb dabai un cilvēkam draudzīgu saimniekošanas metodi. Šobrīd saimniecībā ir saspringtākais laiks. Lai gan šī gada raža dārzā ir novākta, jau tiek stādīti kartupeļi nākošajam gadam un veidotas jaunas dobes.

Dārzs tiek veidots tā, lai vienā dobē aug daudz un dažādas kultūras. Līdzās visiem zināmiem dārzeņiem, kā kartupeļi, burkāni un citi, aug arī garšvielas, puķes un augi, kurus sabiedrības lielākajai daļai ikdienā nav ierasts lietot uzturā.

"Paņemot rulli, uzliekot uz dobes, ritinot un uzreiz sanāk jau tāds ruļļa platumā dobe, kas pēc tam pielabota pēc biezuma. Šeit sanāk, ka ir visur komposts. Viņš veidojas pakāpeniski. Augšējā daļā ir tā saucamā sausā, siens pa virsu, kur nezāles neieviešas. Apakšā sākas jau pirmais slānis trūdēt un veidojas zemīte nākamajai ražai," skaidro "Caunu mājas" saimnieks Gatis Reinfelds.

Par projekta līdzekļiem Ingas un Gata saimniecībā tapis arī praktiskais ājurvēdas centrs „Rāmzeme”. Tajā Reinfeldu ģimene regulāri rīko seminārus par cilvēka un dabas pilnveidojošām tēmām. Tāpat centrā notiek vēdiskās kulinārijas meistarklases.

"Ājurvēdas centra izveide ir saistīta ar domu, lai cilvēkiem būtu iespēja attīstīties dažādos līmeņos – gan fiziskajā līmenī, psihiskajā līmenī un garīgajā līmenī. Ājurvēdā ir ļoti būtiska dabas un cilvēka mijiedarbība. Piecu elementu satikšanās ar cilvēku," atzīst "Caunu mājas" saimniece Inga Reinfelde.

Inga un Gatis stāsta, ka šādas saimniekošanas un dzīvesveida  piekopšanas rezultātā dārzs viņus vairs nenoslogo un ir daudz brīvā laika vasaras baudīšanai, kā arī citām nodarbēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti