Likteņdārza attīstību risinās īpašā likumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valdošās koalīcijas partijas – Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), "Vienotība" un Nacionālā apvienība (NA) – sagatavos un virzīs izskatīšanai Saeimā kopīgu likumprojektu par Likteņdārza projekta attīstīšanu.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš
00:00 / 00:19
Lejuplādēt
Šis likumprojekts paredzēs Kokneses pašvaldībai piederošās Likteņdārza zemes nodošanu valsts īpašumā, kā arī valsts īpašumtiesību nodošanu Zemkopības ministrijas valdījumā. Tikmēr projekta attīstīšana arī turpmāk būs uzticēta tā līdzšinējiem īstenotājiem – Kokneses fondam.

 

Plānots, ka likumprojektu, kurā tiks risināti ar Likteņdārza saglabāšanu un attīstību saistītie jautājumi, parakstīs visu valdību veidojošo partiju Saeimas frakciju vadītāji.

Nacionālās apvienības politiķis, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pēc pirmdien, 9.aprīlī, notikušās koalīcijas sanāksmes norādīja, ka īpaša likuma pieņemšana nepieciešama, lai sakārtotu vairākus juridiskus jautājumus.

"No juridiskā viedokļa šobrīd tā situācija nav sakārtota, jo šis īpašums, kopumā raugoties, pieder dažādām juridiskām personām. Tāpēc tas [jautājums] būtu jāsakārto arī no tāda viedokļa raugoties, ka mēs esam šeit no valsts puses naudas līdzekļus ieguldījuši, arī cilvēki ir daudz ziedojuši," sacīja Bērziņš.

KONTEKSTS:

Likteņdārzs ir unikāls vides objekts, kas top par ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana Latvijai simtgadē. Tajā apvienojas izcila vides arhitektūra ar Kokneses pussalas dabas krāšņumu. Dārzu veido ābeļu aleja, ziedotāju vārdu veidotais bruģakmeņu ceļš, kas ved uz ozolu sardzes ieskauto amfiteātri, un citi objekti. No skatu terases paveras brīnišķīgs skats uz Daugavu un Kokneses baznīcu. Likteņdārzs ir vieta, kur pulcēties, gan atceroties pagātni, gan svinot šodienu, gan domājot par rītdienu, norādīja dārza veidotāji.

Likteņdārza idejas īstenošanu kopš 2005.gada vada bezpeļņas organizācija "Kokneses fonds", ko dibinājuši 14 Latvijā un ārpus tās robežām dzīvojoši ievērojami cilvēki un Kokneses pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti