Sadaļas Sadaļas

Lietā par cigarešu kontrabandu no Baltkrievijas tiesās 3 amatpersonas no policijas, muitas un robežsardzes

Prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par organizētā grupā izdarītu cigarešu kontrabandu lielā apmērā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un kukuļošanu. Lietā apsūdzētas tostarp divas amatpersonas un viens policijas darbinieks, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai lietā apsūdzētas trīs valsts amatpersonas – Valsts policijas darbinieks, muitas amatpersona un Valsts robežsardzes amatpersona –, kā arī viena privātpersona. Personas organizētā grupā izdarīja liela apmēra cigarešu kontrabandu, tas ir, ieveda Latvijā no Baltkrievijas cigaretes lielā apmērā, noslēpjot tās no muitas kontroles dzelzceļa vagonos.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sekmīgai cigarešu kontrabandas izdarīšanai Valsts policijas darbinieks uzkūdīja muitas amatpersonu un Valsts robežsardzes amatpersonu ļaunprātīgi izmantot savu dienesta stāvokli un pretēji dienesta interesēm imitēt pārbaudes, neziņot par dzelzceļa vagonos paslēptām cigaretēm un iesaistīties cigarešu kontrabandas veikšanā, par to apsolot kukuli.

Abas minētās amatpersonas pēc kontrabandas cigarešu ievešanas Latvijā apsolīto kukuli iepriekš norunātajā apmērā pieņēma. Tāpat izmeklēšanā noskaidrots, ka Valsts robežsardzes amatpersona policijas darbiniekam izpauda ierobežotas pieejamības informāciju, kas tai kļuva zināma, pildot dienesta pienākumus, par to pieprasot kukuli. Turklāt muitas amatpersona pārkāpa arī stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumus.

  • Visas četras personas pie kriminālatbildības sauktas par kontrabandu lielā apmērā, ko izdarījusi organizēta grupa (Krimināllikuma 190. panta trešā daļa),
  • Valsts policijas amatpersona arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījis smagas sekas (Krimināllikuma 318. panta trešā daļa), un kukuļdošanu (Krimināllikuma 323. panta otrā daļa),
  • muitas amatpersona arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījis smagas sekas (Krimināllikuma 318. panta trešā daļa), par kukuļņemšanu (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa) un par sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītas ierīces aprites aizlieguma pārkāpšanu (Krimināllikuma 237.-1 panta otrā daļa),
  • Valsts robežsardzes amatpersona arī par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījis smagas sekas (Krimināllikuma 318. panta trešā daļa), par kukuļņemšanu (Krimināllikuma 320. panta otrā daļa) un par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu (Krimināllikuma 329. pants).

No pirmās izmeklēšanas dienas, sadarbojoties ar Valsts ieņēmumu dienesta Iekšējās drošības pārvaldi, apjomīgu izmeklēšanu izdevies pabeigt trīs mēnešu laikā un krimināllietu pret visām lietā apsūdzētajām personām 23. jūlijā nodot izskatīšanai Daugavpils tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt