Dienas ziņas

Atzīmēs Lutera reformācijas 500. gadadienu

Dienas ziņas

Lielākajām saimniecībām kompensācijas mazākas par 70%

Liepupes ciema siltumenerģijas cena

Liepupes ciemā siltumenerģijas cena krīt lēnāk par solīto

2012. gadā Salacgrīvas novada Liepupes ciemā nolemts renovēt daudzdzīvokļu mājas un izskanēja ideja par koģenerācijas stacijas būvi turpat pagasta centrā. Pašvaldība solīja, ka pēc tās izveides siltuma tarifi samazināsies par 20%. Pagājuši pieci gadi, ēkas nosiltinātas, koģenerācijas iekārtas sākušas darboties, bet solītais par siltuma cenu nav piepildījies.  

Lai uzzinātu, kāpēc iecerētais siltuma tarifa samazinājums nav tāds, kā tika solīts pirms pieciem gadiem, uz informatīvo tikšanos jaunuzceltajā koģenerācijas stacijā šonedēļ bija ieradušies vairāki desmiti Liepupes iedzīvotāju. Tagad sanāk, ka solīto 20% jeb 18 eiro samazinājuma vietā iedzīvotāji saņems vien 6 eiro zemāku summu, nekā maksājot iepriekš.

Liepupes koģenerācijas stacijas īpašnieks Sandis Gromovs skaidroja, ka “vidusskolā šis tarifs bija augstāks, ap 62 eiro un tagad ir 49,98, bet iedzīvotājiem bija 56 + pievienotās vērtības nodoklis un šobrīd arī 49,98 eiro”.

“Respektīvi ir izlīdzināts tarifs - visiem vienāds,” skaidroja Gromovs.

Lai arī siltuma ražotājs uzsver, ka cenas kritums ir ievērojams, tam nepiekrīt daži iedzīvotāji. Savu neapmierinātību tie pamato, ka solītā cena par apkuri nav piepildījusies, jo daudzi ar to bija rēķinājušies 2012.gadā, uzsākot daudzdzīvokļu namu renovāciju. Tas nozīmē, ka samazinātos individuālais iedzīvotāja maksājums par mājas siltināšanu un apkuri.

 “Par māju renovāciju pamatīgas summas būs jāmaksā 15 gadi. Liels atvieglojums būtu bijis tas, ka apkures tarifi būtu par tiem 20 procentiem lētāki,” norādīja Liepupes iedzīvotājs Vilmārs Kukulis.

Tikmēr pašvaldības pārstāvji skaidro, ka solītos 20% būtu iespējams noturēt, ja šobrīd būtu saglabājusies tā pati likumdošana, siltuma, elektrības un citi saistītie tarifi kā pirms pieciem gadiem.

“Kāds var šaubīties un pārmest, ka nav tāda cena, kas tika solīta pirms pieciem gadiem, bet jārēķinās ar to, ka dzīve ir palikusi pa šiem pieciem gadiem dārgāka, savukārt ir krass samazinājums - vairāk par 6 eiro - salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu,” pauda Salacgrīvas novada priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos Jānis Cīrulis.

Sandis Gromovs savukārt piebilda, ka “principā, ja no valsts puses nenotiek kaut kas pēkšņs, kas ļoti ietekmē visu biznesa vidi, tad šis tarifs ir noturīgs un stabils daudzus gadus uz priekšu”.

Lai arī daļa iedzīvotāju ir vīlušies pašvaldības solījumos, tomēr apkures tarifa samazinājumu uztver pozitīvi. Arī rēķinot apkures un mājas renovācijas izmaksas, tās katram iedzīvotājam ir samazinājušas vismaz uz pusi.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt