Liepājas slimnīcā – renovācija par 20 miljoniem eiro

Liepājas Reģionālajā slimnīcā atjaunots dzemdību bloks un slimnīcas nodaļas no 3. līdz 12. stāvam. Par šim pārmaiņām jau tuvākajā laikā varēs pārliecināties slimnīcas pacienti. Renovācija notiek ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, bet telpu labiekārtošana notikusi par pašas slimnīcas līdzekļiem.

Liepājas Reģionālajā slimnīcā pārmaiņas notiek jau trešo gadu. Līdz šim slimnīcas renovācijai piesaistīti vairāk nekā 20 miljoni eiro. Padomju laiku mantojums ar veciem un čīkstošiem liftiem, nemājīgiem slimnīcas nodaļu gaiteņiem un citiem trūkumiem nu kļūst par pagātni, priecājas  Liepājas Reģionālās slimnīcas vadītājs Edvīns Striks:

„Mēs esam gandarīti par paveikto šogad. Ir noslēgušies vairāki etapi. Tas, ko visi redz, piebraucot pie slimnīcas - ēka ir nosiltināta, ielikti pakešu logi, bet uz jumta uzstādījām saules baterijas, kas ražos vienu desmito daļu no elektrības. Esam lepni par trešo un ceturto renovācijas kārtu, kur esam renovējuši dzemdību bloku ar četrām jaunām dzemdību zālēm un nodaļas no trešā līdz divpadsmitajam stāvam.”

Savu prieku par dzīvespriecīgajām  un mūsdienīgajām  telpām pauž dzemdību bloka virsārste Inga Vēvere un virsvecmāte Ingūna Ķuda.

Dzemdību bloka zālēs ir uzstādīts mūsdienīgs aprīkojums. Papildus tam izbūvēta telpa ar dzemdību vannu. Kopumā dzemdību blokā ir 15 pēcdzemdību palātas, kas vienlaicīgi nodrošina 20 gultasvietas. Dzemdību blokā ir izbūvētas arī telpas ambulatoro pacientu apkalpošanai un jauno vecāku apmācībai.

Dzemdību bloks tagad atradīsies 2.stāvā, stāsta Inga Vēvere : „No medicīnas viedokļa labi, jo blakus mums ir Perinatālais centrs ar visiem bērnu ārstiem un iespējām bērniņam varētu palīdzēt. Mēs esam blakus Reanimācijas nodaļai un operāciju zālei. Mums vairs nav jābrauc tālu, ja ir tāda nepieciešamība.”

Renovācijas ietvaros ir atjaunota ķirurģijas, bērnu, neiroloģijas, paliatīvās aprūpes un citas nodaļas. Ķīmijterapeite Zianīda Štara uzskata, ka telpu iekārtojam slimnīcā ir būtiska nozīme, tāpēc vēl jo lielāks prieks par mājīgajiem gaiteņiem, kabinetiem un mūsdienīgām palātām: ”Tas ir liels pluss pacientam, jo jebkurš nāk nobijies. Ķīmijterapija nevienā pasaules valstī nekad nav kaut kas viegls, bet, ja telpas ir ērtas, tad tas dod pozitīvu ietekmi.”

Telpu vizuālais iekārtojums tagad ir pamats vēl kādām pārmaiņām -  mēs sevi varam saukt par centru, saka Kurzemes uroloģijas centra vadītāja Dzintra Litavniece: „Kāpēc mēs kavējāmies ar centra nosaukumu? Tajās telpās, kurās mēs līdz šim strādājam, tās bija nepiedienīgi saukt par centru.  Tagad mēs varam piedāvāt ne tikai kvalitatīvu aprūpi uroloģijā, bet arī uzturēšanās apstākļus pacientam.”

Iesāktie renovācijas un slimnīcas labiekārtošanas darbi Liepājas Reģionālajā slimnīcā ieplānoti arī nākošajā Eiropas Savienības plānošanas periodā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti