Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Igaunijā potei var pieteikties no 16 gadu vecuma

Dienas ziņas

Hjūstonā pēc nedēļu ilgas prombūtnes atrod tīģeri

Liepājā PII «Stārķis» 60 cilvēkiem zarnu infekcija

Liepājas bērnudārzā «Stārķis» 60 cilvēkiem konstatēta zarnu infekcija

Liepājas bērnudārzā "Stārķis’" kopš 10. maija konstatēti 60 saslimšanas gadījumi ar pagaidām nezināma avota izraisītu zarnu infekciju, apstiprināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). 11 no kopumā 12 bērnudārza grupiņām ir noteikta karantīna, bet SPKC nav rekomendējis mācību iestādi slēgt. Saslimušo vidū ir bērni, pedagogi un tehniskie darbinieki.

Pagājušajā nedēļā bērnudārza "Stārķis" četri audzēkņi ar smagu vemšanu un caureju nogādāti slimnīcā un vairākiem bērnudārza audzēkņiem bija līdzīgi simptomi.

Liepājas Reģionālā slimnīca nekādus komentārus nesniedza. Notikušo komentēt atteicās arī bērnudārza vadība, norādot, ka par šādiem jautājumiem jārunā esot pilsētas Izglītības pārvaldei. Tā informēja, ka šobrīd situācija bērnudārzā ‘"Stārķis" esot stabilizējusies un neviens jauns saslimšanas gadījums nav konstatēts.

"Otrdienas, 11. maija, vakarā, tika veikti dezinfekcijas pasākumi – gan ar kvarca lampām, gan antibaktericīdajām lampām, gan arī virsmu dezinfekcija ar dezinfekcijas līdzekļiem," klāstīja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes Pirmsskolas izglītības iestāžu speciāliste Inga Kārkliņa.

Tas tika darīts, balstoties uz SPKC rekomendācijām, kas šobrīd veic saslimušo analīžu laboratoriskos izmeklējumus, lai noskaidrotu, ar ko tieši cilvēki bērnudārzā ir saslimuši. Tāpat turpinās darbi, lai pārliecinātos par slimības avotu un izplatību.

"Rekomendācijas ar bērnudārzu un tā vadību ir, strādājam. Attiecīgi ir bērni, kuri ārstējas mājās, ģimenes ārsta uzraudzībā (..).

Bērns ārstējas mājās, izveseļojas un uz bērnudārzu dodas ar ģimenes ārsta zīmi, ka bērns ir vesels. Tiem, kuri apmeklē bērnudārzu, ir jānovēro veselība," stāstīja SPKC pārstāve Ilze Arāja.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ziņas par šo gadījumu saņēma 12. maijā un tajā pašā dienā arī veica pārbaudi konkrētajā bērnudārzā. PVD paņēma uztriepes no virsmām, kā arī savāca ēdiena diennakts paraugus. Pēc virsmu pārbaudes secināts, ka nekāda infekcija uz tām nav bijusi, un vēl ir jāgaida ēdiena pārbaude, kuras rezultāti būs tuvāko dienu laikā. PVD gan bērnudārzā "Stārķis" jau konstatējis vienu pārkāpumu – graudainais biezpiens malts caur gaļas maļamo mašīnu.

"Ja svaigajā gaļā bija kāds patogēnais ierosinātājs vai vīruss, tas varēja piesārņot biezpienu. Var domāt par to, ka bija kaut kur piesārņota pārtika," sprieda PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja Tatjana Marčenkova ("KPV LV").

Ņemot vērā, ka pārtikas produktus "Stārķa" audzēkņiem un darbiniekiem viņu saslimšanas laikā veda no pilsētas 3. pamatskolas, PVD otrdien, 18. maijā, dosies pārbaudīt arī šo izglītības iestādi, kurā gan vēl nav konstatēts neviens saslimšanas gadījums. Tāpat pārbaudes turpināsies arī citās izglītības iestādēs, ņemot vērā, ka gan bērnudārzu, gan 3. pamatskolu un arī citas Liepājas skolas ar ēdienu apgādā uzņēmums "Māras Lācis". PVD vēl sagaidīs slēdzienu no SPKC ekspertiem un tikai pēc tam pieņems lēmumu, vai sodīt kādu no iesaistītajām pusēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt