Liepājā uzbūvēta pirmā «Kaķu māja»

Liepājā īstenots “Kaķu māju” pilotprojekts. Ar Liepājas novada fonda un Liepājas domes vides daļas atbalstu biedrība “Latvijas vairogi” ir izgatavojusi divas kaķu mājas, kas atbilst pašvaldības izstrādātajiem ieteikumiem un dzīvnieku labturības principiem. No koka veidotais pirmais kaķu namiņš jau uzstādīts pie vienas no Liepājas daudzdzīvokļu mājām. 

Liepājā uzbūvēta pirmā «Kaķu māja»Inga Ozola

  Kārklu ielā 6 ir pirmais daudzdzīvokļu nams Liepājā, kur parādījies glīta izskata koka namiņš, kas nu kalpos par mājvietu kaķiem. Dainis Dreimanis no biedrības „Latvijas vairogi” ir viens no tiem aktīvajiem iedzīvotājiem, kurš rosinājis sākt veidot šādas mājvietas kaķiem. 

  „Ir visas malas pilsētā pilnas ar kartona kastēm, neizteikšos, kā to vēl varētu nosaukt, ir piegānīts un izskatās pēc nekā. Domājām, kā šo lietu varētu sakārtot. Tad nu esam uztaisījuši siltinātu namiņu, kas apšūts ar impregnētiem koka dēļiem. Mājai ir noņemams jumts, kas ļauj ērti sakopt kaķu māju,” stāstīja Dreimanis.

  „Kaķi jau izrādījuši interesi, neko sliktu nav teikuši,” viņš jokoja.

  Koka namiņā ir divas ieejas un iekšpusē ievietots sauss siens. Tas esot labākais risinājums brīvā dabā, jo kaste domāta arī ziemas apstākļiem. Rūpes par aptuveni desmit kaķiem, kas mitinās mājas apkārtnē, uzņēmušās divas daudzdzīvokļu mājas iemītnieces, kurām nāksies pārņemt stafeti no kādas kundzes, kas agrāk rūpējusies par kaķiem. 

  „Ir kādi 8 - 10  pieauguši kaķi, ir vēl četri bērni. Mums nav sterilizēti kādi trīs kaķi, jo nav izdevies noķert, taču to mēģināsim darīt. Mājiņa ļoti skaista, varētu pati tur nogulties. Nedomāju, ka kāds varētu ko tādu uztaisīt un mums atvest,” sacīja sieviete. 

  Biedrības „Latvijas vairogi” iniciatīvu atbalstījuši pašvaldība un Liepājas novada fonds. „Ar ziedotāju un pašvaldības atbalstu mēs varējām izsludināt projektu konkursu, kurā viens no pieteicējiem bija Dainis Dreimanis un biedrība „Latvijas vairogi”, būtībā tā ir viņu iniciatīva,” stāstīja fonda vadītāja Aiga Jaunskalže. 

  Pašlaik Liepājā katrs darot pēc sava prātā un par kārtību šajā jautājumā īsti runāt nevar, to apstiprina arī Liepājas domes Vides veselības daļas un sabiedrības līdzdalības daļas vides aizsardzības vecākā speciāliste Aija Štāle. 

  „Par kaķu mājām var teikt, ka pilsētā ir haoss – kādas tās izskatās un no kādiem materiāliem tās tiek būvētas. Mēs zinām, ka ir šī problēma un kaķu ir daudz. Ir saprotams, ka cilvēki grib kaķīšiem kaut ko uzbūvēt. Mēs gribam parādīt šos labos piemērus, ka var savādāk. Radīt patīkamu vidi gan tiem, kuri paši baro kaķus, gan tiem, kuri tur dzīvo, bet kaķus nebaro,” norādīja Štāle

  Liepājā katru gadu sterilizē vairākus simtus kaķu, reizēm šis skaitlis tuvojas pat 1000.

  Kaķu sterilizēšanas programma situāciju stabilizē, taču līdz galam nerisina, un nākas domāt par dzīvnieku labklājību pie mājām. Runājot par kaķu namiņa izmaksām, jaunizveidotā kaķu māja varētu maksāt aptuveni  200 eiro. Pēc līdzīga principa cilvēki var veidot kaķiem namiņus paši vai to palūgt izdarīt biedrībai. Pie daudzdzīvokļu mājām šīs iniciatīvas varētu segt no māju apsaimniekošanas ieņēmumiem. 


   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti