Dienas ziņas

Nākamgad plānotas labākas zvejas iespējas

Dienas ziņas

Atkal sarūk interese par vakcinēšanos

Tramvaja vadītāja slepkavībā apsūdzētajam prasa 17 gadu cietumā

Liepājā tramvaja vadītāja slepkavībā apsūdzētajam prasa 17 gadus cietumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kurzemes rajona tiesā Liepājā ceturtdien, 28. oktobrī, tiks paziņots saīsinātais spriedums par pilsētas tramvaja vadītāja slepkavību šā gada pavasarī. Lietā apsūdzēts pasažieris, kurš, būdams alkohola reibumā, saniknojies par vagona durvju neatvēršanu un tāpēc sadūris tramvaja vadītāju kaklā un krūškurvī, kā dēļ iestājās cietušā nāve. Prokurore, ņemot vērā lietas izmeklēšanas laikā gūtos pierādījumus, lūdz tiesu piemērot apsūdzētajai personai 17 gadus cietumā.

Šā gada 1. aprīlī Valsts policija saņēma informāciju, ka Liepājā, Brīvības ielā, kāds 62 gadus vecs tramvaja pasažieris, būdams alkohola reibumā, bija uzsācis konfliktu ar tramvaja vadītāju pēc tam, kad pieturā neatvērās tramvaja durvis, pie kurām vīrietis stāvēja. Pēc tam, kad vadītājs izgāja no savas kabīnes, vīrietis viņam uzbrucis, sākotnēji ar dūrēm, bet pēc tam, izmantojot saliekamo nazi, tramvaja vadītāju sadūris kakla un krūškurvja rajonā. Cietušais īsi pēc tam tika nogādāts ārstniecības iestādē, kur no gūtajām traumām mira.

Pats uzbrucējs pēc notikušā izkāpa no tramvaja, notīrīja nazi un aizgāja no notikuma vietas, no kuras netālu, pateicoties aculieciniekiem, arī tika aizturēts.

Šobrīd vīrietis atrodas apcietinājumā, un viņam celta apsūdzība par slepkavību.

"Par krimināllikuma 116. pantu ir paredzēts vai nu mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana sākot no 5–20 gadiem un ar probācijas uzraudzības laiku līdz 3 gadiem, izvērtējot konkrētā nodarījuma apstākļus un kaitējumu, paša apsūdzētā personību un viņa atbildību ietekmējošos apstākļus, šodien tiesas sēdē lūdzu piemērot brīvības atņemšanu uz 17 gadiem ar probācijas uzraudzību uz trim gadiem," stāstīja Dienvidkurzemes prokuratūras prokurore Elīna Nelma.

Ar apsūdzētā vīrieša advokātu "TV Kurzemei" neizdevās sazināties, taču prokurore informēja, ka apsūdzētā persona joprojām nelokāmi aizstāv savu nevainīgumu attiecībā pret nodarījuma sekām, proti, cietušās personas nāvi, norādot, ka tramvaja vadītāju vēlējies vienīgi pabaidīt, nevis nogalināt.

Prokuratūra tostarp norādīja, ka apsūdzības ieskatā vīrietim vainu mīkstinoši apstākļi netiek konstatēti, savukārt viens vainu pastiprinošs apstāklis esot fakts, ka apsūdzētais notikušo paveicis alkohola reibumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti