Dienas ziņas

Atvadās no Jāņa Stradiņa

Dienas ziņas

Vāc ziedojumus valmierietim Robertam Jurkam

Liepājā piketē pret valsts apmaksātu zobārstu trūkumu bērniem

Liepājā piketē pret valsts apmaksātu zobārstu trūkumu bērniem

Sestdien, 7.decembrī, pie Liepājas domes notika pikets pret valsts apmaksātu bērnu zobārstniecības pakalpojumu trūkumu pilsētā. Pašvaldība jau vairākkārt pievērsusi Veselības ministrijas uzmanību faktam, ka Liepājā rindā pie valsts apmaksāta zobārsta bērniem jāgaida pat divus gadus, taču līdz šim šai problēmai nav rasts pilnvērtīgs risinājums.

“Diemžēl, neviens nav pieteicies. Ja visā valstī šis trūkums nav, bet ir tikai Liepājā, tad vaina ir kaut kur citur, nevis izcenojumā.”

Lai gan piketā bija pieteikti aptuveni 50 dalībnieki, pie Liepājas domes ēkas sapulcējās tikai nepilni divi desmiti cilvēku. Viņi pauda sašutumu, ka valsts apmaksātus zobārstniecības pakalpojumus bērniem jau vairāk nekā divus gadus Liepājā ikdienā nodrošina tikai trīs zobārsti, pie kuriem rindā tagad gaida vairāk nekā 1000 bērnu.

“Manam bērnam ir problēmas dēļ zobārstu nepieejamības. Bērnam ir divi stabilie zobi, kas jārauj ārā, jo laicīgi nevar salabot,” saka piketa dalībniece Evita,

“Ārsti negrib ārstēt mazus bērnus. Rezultātā vecākiem ar viņiem jābrauc uz citām pilsētām, pat uz citām valstīm, piemēram, Lietuvu. Vecāki tērē savu naudu tam, kas mūsu valstij pēc likuma ir jāapmaksā,” sašutumu pauž piketa dalībnieks Igors.

Nedaudz politisku nokrāsu piketam piešķīra vairāku partijas “Saskaņa” biedru klātbūtne, starp viņiem arī tās deputāts Saeimā Valērijs Agešins, kurš esot līdzautors piketa dalībnieku parakstītajai vēstulei Valsts prezidentam.

“Lai prezidents iesaistās un aicina valdību beidzot šo problēmu risināt. Katrā gadījumā veselības aprūpe ir viena no pašvaldības autonomajām funkcijām,” uzsver Saeimas deputāts Valērijs Agešins (“Saskaņa”).

Liepājas dome stāsta, ka būtu gatava piemaksāt privātprakšu zobārstiem, lai tie apkalpotu bērnus, taču nav izdevies vienoties par konkrētu cenrādi, jo, ja viens zobārsts par zoba labošanu prasot 20 eiro, cits vēlas saņemt 50 eiro.

“Arī Valsts kontrolei par to ir kas sakāms. Pašvaldībai ir ierobežotas iespējas iesaistīties privātajā biznesā, kur zobārstniecība šobrīd ir nonākusi,” norāda Liepājas domes Vides, veselības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

Liepājas domes vadība piketu neapmeklēja, bet pāris dienas iepriekš intervijā "TV Kurzemei" atskaitījās par paveikto problēmas risināšanā, proti, runāts ar Veselības ministriju, uz Liepāju aicināti strādāt zobārstbniecības studenti, uzrunāti privātprakšu zobārsti visā Latvijā.

“Rezultāts ir, ka viena daktere pieņēmusi lēmumu savu darba laiku Liepājā pagarināt par divām dienām, panākta vienošanās ar Stradiņa Universitāti par studentu piesaisti. Mūsu piedāvājums – dzīvojamā telpa, bērnudārzi jebkura zobārsta bērniem, kurš nāks uz šejieni,” stāsta Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš (“Liepājas partija”).

“Diemžēl neviens nav pieteicies. Ja visā valstī nav šis trūkums, bet tikai Liepājā, tad vaina ir kaut kur citur, nevis izcenojumā,” uzskata NVD Kurzemes nodaļas vadītāja Anita Zolman.

NVD un Liepājas dome risina sarunas par iespēju nākamgad uz Liepāju atkal sūtīt mobilos zobārstniecības kabinetus, ko parasti izmanto lauku teritorijās. Pērn tie dažas dienas apkalpoja arī Liepājas bērnus, taču garo rindu īpaši nesamazināja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti