Lielupē un Ogrē turpinās ūdens līmeņa celšanās; applūst arvien jaunas teritorijas

Naktī ūdens līmenis Lielupē pie Jelgavas un Ogres upē turpinājis celties, applūdušas arvien jaunas teritorijas, liecina hidroloģiskā informācija.

Lielupē pie Jelgavas kopš pirmdienas vakara pl. 20 ūdens līmenis cēlis par 23 centimetriem, sasniedzot 281 centimetru atzīmi virs hidroloģiskās stacijas nulles.

Pie Staļģenes ūdens līmenis naktī sasniedza 2010.gada plūdu atzīmi, bet no rīta līmenis mazliet krities.

Savukārt Lielupes augštecē - Mežotnē - ūdens līmenis turpina lēni pazemināties.

Arī Ogrē ūdens līmenis turpina kāpt. Straujāk tas notiek upes augštecē. Lielpeču novērojumu stacijā kopš plkst.18 pirmdienas vakarā ūdens kāpis par 37 centimetriem. Ogres pilsētā kopš vakara ūdens līmenis cēlies par 20 centimetriem.

Vēl straujāk ūdens līmenis pieaug Daugavā, tomēr tur līdz plūdiem vēl tālu. Daugavpilī ūdens līmenis diennaktī cēlies par 136 centimetriem, pārsniedzot četru metru atzīmi. Līdz plūdu robežai pilsētā ir vēl vairāk nekā trīs metri.

Pie Jēkabpils ūdens cēlies par 55 centimetriem diennaktī, līdz plūdu sākumam atlikuši nepilni divi metri. Ūdens strauji kāpj arī citviet Daugavā, kā arī tās pietekās, tostarp Aiviekstē par aptuveni pusmetru diennaktī, turklāt Aiviekstes palienes applūdušas jau kopš nedēļas nogales.

Lielajā Juglā, kur pirmdien sāka iet ledus, pie Zaķumuižas ūdens cēlies par 40 centimetriem. Arvien straujāk ūdens līmenis sāk kāpt arī Gaujā. Pie Valmieras tas kāpis par nedaudz vairāk kā pusmetru.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti