Lieldienu brīvdienās puse no VUGD dzēstajām ugunsnelaimēm – kūlas ugunsgrēki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 14. aprīļa līdz 19. aprīļa rītam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) devās dzēst ugunsgrēkus, no kuriem 149 bija kūlas un deviņi meža ugunsgrēki, informēja dienests.

Kopumā šajās dienās VUGD saņēma 427 izsaukumus, no kuriem 100 bija uz glābšanas darbiem, bet 52 izsaukumi bija maldinājumi. 

Kūlas ugunsgrēki

Pirmdien plkst.18.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Krustabaznīcas ielā Rīgā, kur dega kūla un sausie zari 100 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā tika atrasts bojāgājis cilvēks. Valsts policija (VP) noskaidro cilvēka bojāejas apstākļus.

Dienesta preses pārstāve Agrita Vītola ziņu portālam LSM.lv skaidroja, ka ne vienmēr ugunsgrēkos atrasto bojāgājušo cilvēku nāves iemeslu iespējams noteikt uzreiz. Tas attiecas arī uz šo kūlas ugunsgrēku.

Pirmdien plkst.12.42 arī saņemts izsaukums uz Rēzeknes novada Nagļu pagastu, kur dega kūla un niedres 100 hektāru platībā. Plkst.19.36 ugunsgrēks tika likvidēts. Šis bija šī gada platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks.

Ceturtdien plkst.15.49 izsaukums Ludzas novada Pušmucovas pagastā, kur dega kūla viena hektāra platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. Plkst.16.44 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Nedēļas nogalē dzēsti 149 pērnās zāles ugunsgrēki, bet šogad kopumā dzēsti jau 923 kūlas ugunsgrēki.

No ūdenstilpnēm izceltie

Pirmdien Gulbenes novadā no dambja izcelts bojāgājis cilvēks un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Arī sestdien Jelgavā no grāvja tika izcelts bojāgājis cilvēks un nodots policijas darbiniekiem.

Ugunsgrēki mājās un dzīvokļos

Sestdien plkst.14.03 saņemts izsaukums Ādažu novada Carnikavas pagastā, kur dega divstāvu māja, garāža ar nojumi, divi motocikli un divi kvadricikli 390 kvadrātmetru platībā. Notikumā cieta viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc NMPD mediķu palīdzības saņemšanas darbu notikuma vietā pabeidza. Plkst.19.52 ugunsgrēks likvidēts.

Ceturtdien plkst.18.07 izsaukums Palejas ielā Jēkabpilī, kur piecstāvu mājas dzīvoklī dega dīvāns divu kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā gāja bojā cilvēks. 50 minūšu laikā ugunsgrēks likvidēts. Dūmu detektors mājoklī nebija uzstādīts. Iespējamais ugunsgrēka cēlonis – neuzmanīga smēķēšana.

Ceturtdien plkst.14.45 izsaukums Vaļņu ielā Rīgā, kur septiņstāvu mājā dega augšējā stāva dzīvoklis un jumts 150 kvadrātmetru platībā. Plkst.18.10 ugunsgrēks likvidēts.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti