Lielās intereses dēļ bruņotie spēki maijā rīkos papildu rezervistu apmācības

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) no 6. līdz 27. maijam organizēs papildu rezervistu militārās pamatapmācības kursu, kura mērķis ir brīvprātīgi valsts aizsardzībā iesaistīt pēc iespējas vairāk Latvijas pilsoņu, dodot iespēju iepazīt militāro vidi un apgūt militārās pamatzināšanas, informēja Aizsardzības ministrijas (AM) Militāri publisko attiecību departamentā.

"Latvijas pilsoņu lielās intereses dēļ šogad rezervistu militārās apmācības kursu organizēsim divas reizes – gan maijā, gan augustā, sniedzot iespēju pēc iespējas vairāk iedzīvotājiem iegūt militārās pamatiemaņas. Latvija ir pasaulē spēcīgākās militārās alianses NATO dalībvalsts. Vienlaikus militāra konflikta gadījumā nepārvērtējama nozīme ir valsts pašaizsardzības spējām un spēcīgiem bruņotajiem spēkiem. Aicinu Latvijas pilsoņus pieteikties rezervistu militārās apmācības kursam, lai iegūtu prasmes krīzes gadījumā aizstāvēt savu ģimeni, pilsētu, novadu un Latviju!" aicināja aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!").

Mācības notiks NBS Kājnieku skolā Alūksnē, uz kurieni bruņotie spēki centralizēti organizēs transportu no Krustabaznīcas ielas 9, Rīgā.

Rezervistu militārās pamatapmācības kursā trīs nedēļu laikā būs iespējams apgūt militārās pamatiemaņas individuālās apmācības līmenī, piemēram, ieroču, šaušanas un sakaru apmācību, spēju orientēties normatīvajos aktos, lauka kaujas iemaņas, topogrāfiju, orientēšanos un medicīnu. Savukārt kolektīvās apmācības līmenī tiks apgūtas lauka kaujas iemaņas nodaļas līmenī šādās specialitātēs: radiostaciju sakarnieks, granātnieks-operators, ložmetējnieks, ložmetējnieka palīgs, kā arī specialitātē, kas saistīta ar paplašinātās pirmās palīdzības sniegšanu.

Apmācība noritēs klātienē klasē, apvidū un lauka apstākļos lekciju un praktisko lauka nodarbību veidā, kārtojot arī teorētiskās un praktiskās ieskaites.

Apmācībai var pieteikties līdz 8. aprīlim, elektroniski aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama NBS tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā "Rezerve".

Rezervisti tiks nodrošināti ar dzīvojamo telpu kazarmā vai lauka apstākļos – teltī, kā arī ar formas tērpu, nepieciešamo inventāru un karavīra uzturdevu, kas ir 9,96 eiro dienā, vai tiks nodrošināti ar ēdināšanu. Par katru militāro mācību dienu rezervistiem izmaksās kompensāciju, sākot no 29,75 eiro dienā. 

Rezervistu apmācības laikā NBS sagatavos pilsoņus valsts aizsardzībai. Valsts apdraudējuma situācijas gadījumā būs nepieciešams iesaistīt dažādu profesiju pārstāvjus, tostarp ārstus, autovadītājus, pavārus, mehāniķus un citus, un katram no viņiem būs sava loma un nozīme valsts aizsardzībā, tāpēc mācībām aicināti pietiekties visdažādāko profesiju pārstāvji, norādīja AM.

Militārās apmācības laikā rezervisti pildīs aktīvo dienestu, viņiem būs karavīra statuss, savukārt mācību laiks tiks ieskaitīts viņu izdienas stāžā.

Dalībnieki, kuri būs sekmīgi apguvuši apmācības kursu, dos karavīra zvērestu, saņems rezerves karavīra apliecību un mobilizācijas norīkojumu, un tiks ieskaitīti bruņoto spēku rezervē rezerves karavīru statusā, tādējādi sākot pildīt rezerves karavīru pienākumus.

Mācībām aicināts pieteikties ikviens Latvijas pilsonis vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kurš vēlas iepazīt militāro vidi un apgūt militārās pamatzināšanas. Tāpat aicināti pieteikties Latvijas pilsoņi, kuri iepriekšējos gados darbojušies Jaunsardzē vai apguvuši valsts aizsardzības mācības programmu, bet nav kļuvuši par rezerves karavīriem. Aicināti arī karavīri, kuri atvaļināti no profesionālā dienesta vai zemessargi pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas un nav apguvuši pamatapmācības kursu individuālās apmācības līmenī, kā arī civilie darbinieki, kas strādā aizsardzības nozarē. Pēc apmācības kursa beigšanas būs iespēja izvēlēties arī veidot tālāko karjeru profesionālajā dienestā vai dienestā Zemessardzē.

Ar papildus jautājumiem par mācību norisi var vērsties Rezerves personāla uzskaites birojā, zvanot uz tālruņa numuru 67800270 vai rakstot e-pasta adresi "[email protected]". 

AM atgādināja, ka rezervistu militārās pamatapmācības kursu NBS organizēs arī no 6. līdz 28. augustam Alūksnē, un tam var pieteikties līdz 17. jūlijam elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama tīmekļvietnes www.mil.lv sadaļā "Rezerve".

NBS rezervistu militārās pamatapmācības kursus organizē kopš 2018. gada. Valsts aizsardzības koncepcijā noteikts, ka bruņotajiem spēkiem miera laikā jāuztur 6000 militāri sagatavotu rezerves karavīru. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt