Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Latvijā atgriežas Rihards Snikus

Dienas ziņas

Amatpersonas aicina veltīt lielāku uzmanību iekšlietu sistēmai

Skaistumkopšana “zaļajā” vai “dzeltenajā” režīmā

Lielās frizētavas satrauc pelēkā sektora uzplaukums jaunajā nozares darbības režīmā

Jau trešo dienu skaistumkopšanas salonos jāievēro jaunā kārtība, kas paredz, ka gan pakalpojuma sniedzējam, gan saņēmējam jāuzrāda vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai arī derīgs negatīvs testa rezultāts. Mazās frizētavas vairāk orientēšoties uz “zaļo režīmu”. Lielajās ir bažas, ka klienti, nevēloties veikt dārgos testus, varētu doties pie speciālistiem, kas strādā pelēkajā zonā – mājās.

Pārejas periods frizieriem, manikīriem, pedikīriem un podologiem ir beidzies. No 1. septembra šo pakalpojumu var sniegt divos režīmos; ''zaļajā'', kur viss notiek tāpat kā pirms pandēmijas, vai ''dzeltenajā'', kur jālieto sejas maskas un jāievēro distance.

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Solvita Muceniece norādīja: “Pats pakalpojuma sniedzējs ir tiesīgs izvēlēties, kādā režīmā viņš strādā, bet vienojošais ir tas, ka jebkuram, šobrīd arī frizierim, manikīra meistaram vai pedikīra meistaram, ir jābūt sertifikātam, kas apliecina vai nu pārslimošanu, vai vakcinācijas faktu, vai faktu, ka ir veikts laboratorisks tests, kas uz doto brīdi ir derīgs.”

Sadarbspējīgam Covid-19 sertifikātam jābūt arī klientam. Izņēmums ir individuālu pakalpojumu sniegšana atsevišķā telpā. ReTV apciemotajās mazajās frizētavās problēmu neesot. Meistari ir vakcinēti un gatavi strādāt ''zaļajā'' režīmā. Frizētavas ''Māra'' saimniece Māra Sičevska esot vakcinēta, un, tā kā telpā strādā viena, var apkalpot jebkuru klientu.

“Man ir pastāvīgie klienti, un ar katru es izrunāju. (..) Vairāk ir vakcinēto. Pirms 1. septembra nāca skolēni, un arī teica, ka domā vakcinēties,” sacīja Sičevska, norādot, ka pašreizējos noteikumus ir viegli saprast. 

Sičevskas kliente priecājas, ka var pucēties bez maskas, tomēr frizieri nemainītu, ja arī tā nebūtu.

Sarežģītāka situācija ir lielajos skaistumkopšanas salonos, jo, pirmās dienas pierādījušas, ka vakcinēti esot aptuveni 60% klientu. Pagaidām neviens no pierakstiem vēl neesot atcelts, bet bažas esot, ka klientu skaits saruks.

Skaistumkopšanas salona “Skaistuma ēra” saimniece Evija Butevica skaidroja: “Pēc man zināmās informācijas, lētākais [tests] ir “Rimi” veikalā par 7 eiro. Ne visi klienti būs gatavi maksāt septiņus eiro, lai saņemtu pakalpojumus salonā. Tas nozīmē to, ka mums kā skaistumkopšanas jomai drauds ir tas, ka šie klienti apmeklēs frizierus, kuri strādā mājās, un apkalposies tur bez testēšanas. Diemžēl ar to mums nāksies saskarties.”

Diemžēl arī ne visi meistari varot strādāt “zaļajā režīmā”, kamdēļ jau daži cilvēki neesot veikuši pierakstu. Kā norādīja Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijā, jaunā kārtība vakcinēties nemudināšot ne meistarus, ne klientus.

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas vadītāja Sabīne Ulberte atzīmēja: “Kā vienīgais varbūt, kas varētu neaizdzīt pelēkajā zonā tos, kas vēl turas redzamajā, būtu, ja no valdības puses būtu kāda garantija likumiskā veidā tai nozares daļai, kas ir izpildījusi visus nosacījumus.”

Pašreiz, strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19, valdība var lemt par izmaiņām esošajā regulējumā.

Pakalpojumu sniegšanas varianti

  • "Zaļajā" režīmā – pakalpojumu sniedzējam un saņēmējam jāvar apliecināt vakcinācijas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimošanas fakts. Personas var nelietot maskas, kā arī nav jāievēro drošai pakalpojumu sniegšanai noteiktais telpas ierobežojums vienam apmeklētājam un starplaiks starp pakalpojumu saņēmējiem.
  • "Dzeltenajā" režīmā – pakalpojumu sniedzējam un saņēmējam jāvar apliecināt vakcinācijas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimošanas vai testēšanas fakts. Pakalpojumu sniegšanai un saņemšanai jāievēro drošas pakalpojumu sniegšanas prasības, t.sk. jālieto maskas.
  • Individuālajā režīmā – tikai vakcinēts pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 pārslimojis pakalpojumu sniedzējs var sniegt pakalpojumu personai, kura nevar apliecināt vakcinācijas, Covid-19 pārslimošanas vai testēšanas faktu. Šajā režīmā pakalpojumu var sniegt individuāli vienam klientam (atsevišķā telpā), lietojot mutes un deguna aizsegu, bet pirts un saunas gadījumā – vienai mājsaimniecībai.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt