Sadaļas Sadaļas

Līdz oktobra beigām Grobiņā, Brocēnos un Ugālē uzstādīs stacionāros radarus

Kurzemē atradīsies trīs no stacionārajiem fotradariem, ko plānots uzstādīt līdz oktobra beigām. Tie atradīsies Grobiņā, Brocēnos un Ugālē. Paralēli šīm ātruma mērierīcēm Valsts policijas darbinieki turpinās izmantot arī pārvietojamos radarus. Ar mobilo radaru vienas dienas laikā, kad 20. augustā Liepājā notika „Prāta vētras” koncerts, uz Liepājas – Rīgas šosejas tika fiksēti vairāk nekā 600 ātruma pārsniedzēji.

Autovadītājs Helvijs no Liepājas nešaubās par to, ka stacionārie radari vietās, kur tie uzstādīti, samazina braukšanas ātrumu, taču jautājums, kas notiks pēc tam:

„Tajā vietā vienmēr brauks lēnāk, tas neko diži nemaina. Nobremzēs uz 50 kilometriem stundā un tāpat pēc tam brauks uz 70 kilometriem stundā.”

Lai arī autovadītājs spriež, ka radari būtiski situāciju uz ceļiem nemainīs, tomēr statistika kopumā rāda uzlabojumus ceļu satiksmē, un autovadītāji ir kļuvuši uzmanīgāki un piesardzīgāki - tā uzskata Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Liepājas nodaļas pārstāvis Arnis Jekste. Kartē CSDD mājaslapā var redzēt esošos radarus un tos, kuri parādīsies uz Latvijas ceļiem. Jekste stāsta, kas mainījies uz ceļiem, uzstādot Latvijā pirmos 16 fotoradarus:

„Pēdējā pusgada laikā tur nav reģistrēts neviens bojāgājušais, kas arī ir rādītājs par lietderīgumu. Vidēji šajos punktos ir samazinājies ceļu satiksmes negadījumu skaits par 67%, arī cietušo skaits par 44%.”

Radari pārsvarā tiek uzstādīti melnajos punktos, kā arī vietās, kur tuvākajā laikā nav plānoti remontdarbi, vai vietās, kur tie jau ir notikuši. Kurzemē plānots uzstādīt trīs radarus - Grobiņā, Brocēnos un Ugālē.

Satiksmes bīstamību, piemēram, Grobiņā, plašāk izskaidro Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Uģis Petkus:

„Fotoradars autovadītājus disciplinē, jo tajā vietā cenšas ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Piemēram, Grobiņā (pie pagrieziena uz Priekuli) šajā vietā ir intensīvs krustojums, tur notiek bieži sadursmes ar cietušajiem, ir uzbraukts virsū gājējiem.”

Kurzemē pirmajos astoņos mēnešos satiksmes negadījumu statistika ir bijusi ar labākiem rādītājiem nekā pērn, taču septembris ieviesis korekcijas.

„Septembrī atkal ir vairāk bojāgājušo, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Arī augusts bija traģisks ar bojāgājušajiem. Esam atkal turpat, kur esam,” secina policijas pārstāvis.

Iespēju robežās policija Kurzemē un citviet Latvijā izmanto arī mobilo radaru, kad tiek fiksēts daudz pārkāpēju, kas liecina par braukšanas paradumiem. Kāds šoferis komentē: „Visi autovadītāji mazāk midžina par policiju, bet par fotoradaru visi.”

Tā autovadītājs izskaidro braucēju attieksmi pret tiem radariem, kas tiek pārvietoti, bet, runājot par stacionārajiem radariem, piecu gadu laikā Latvijā plānots uzstādīt 100 šādus radarus. Pirms stacionāro radaru atrašanās vietām tiks izvietotas informatīvas zīmes, uz kurām būs norādīta mērierīces atrašanās vieta un atļautais ātrums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt