Levits vizītē Prištinā: Kosovas nākotne ir Eiropas Savienībā

Valsts prezidents Egils Levits piektdien, 22. aprīlī, savas pirmās oficiālās vizītes laikā Kosovā sacīja: “Kosova pieder Eiropai. Ir gandarījums par Kosovas stratēģisko orientāciju uz Eiropas Savienību, un Latvija atbalsta tālāku Kosovas progresu eirointegrācijas ceļā."

Precizējums

Iepriekš virsrakstā neprecīzi norādīts, ka Levits atrodas vizītē Skopjē, taču precizēts uz Prištinu.

Valsts prezidenta kancelejā informēja, ka Kosovas galvaspilsētā Prištinā tikšanās laikā ar Kosovas prezidenti Vjosu Osmani-Sadriu Valsts prezidents uzsvēra – Latvija novērtē līdz šim veiktās reformas ES integrācijā un likuma varas stiprināšanā, kā arī ir gatava arī turpmāk dalīties savā pieredzē dažādu eirointegrācijas, demokrātijas un tiesiskuma stiprināšanas reformu veikšanā.

Levits uzsvēra, ka Latvija viennozīmīgi atbalsta Kosovas un Rietumbalkānu ceļu uz Eiropas Savienību.

Tāpat Valsts prezidents norādīja, ka Latvija atbalsta Kosovas perspektīvu dalībai Eiropas Padomē un citos Eiropas forumos. Levits arī pauda atbalstu bezvīzu režīma ieviešanai ar ES, atzīmējot, ka visi kritēriji ir tikuši ieviesti.

Kosovas Republikas prezidente pateicās par Latvijas atbalstu Kosovai, uzsverot abu valstu draudzīgās attiecības. “Lai arī neesam tuvi kaimiņi, esam labi draugi,” Latvijas un Kosovas attiecības novērtēja Levits.

Valsts prezidents minēja arī sadarbību ar Rīgas Juridisko augstskolu, kurā kosovieši ir apguvuši ES tiesību un ekonomikas zinības, kā arī apliecināja Latvijas gatavību sadarboties militārās izglītības jomā BALTDEFCOL ietvaros, kā arī izvēršot sadarbību citās jomās.

Tika pārrunāta drošības situācija Eiropā un Kosovas tuvināšanās NATO.

Kosovas prezidente pateicās Latvijai par ieguldījumu Kosovas un Rietumbalkānu reģiona drošībā. Valsts prezidents akcentēja, ka Latvijas Nacionālā kontingenta dalība "NATO KFOR" spēkos Kosovā ir pēdējā laikā lielākā Nacionālo bruņoto spēku starptautiskā misija un apliecina Latvijas nopietno ieguldījumu miera garantēšanā Kosovā un reģionā.

Valsts prezidents arī uzsvēra, ka Kosovas dalība NATO Partnerattiecības mieram programmā būtu svarīgs solis ceļā uz dalību NATO un Latvija to viennozīmīgi atbalsta.

Abu valstu prezidenti pārrunāja Krievijas īstenoto karu Ukrainā, nosodot Krievijas veiktos kara noziegumus. Kosova ir pievienojusies visām ES sankcijām pret Krieviju, atzīmēja Osmani-Sadriu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt