Lembergu pašvaldības vēlēšanās izaicinās Kristovskis un arī Virsmātes partija

Gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās 3. jūnijā par iekļūšanu Ventspils domē cīnīsies 87 kandidāti no septiņiem sarakstiem. Kandidātu vidū ir gan pašreizējais, bet no amata pienākumu pildīšanas atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs, gan bijušais ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

2013. gada pašvaldības vēlēšanās lielāko daļu deputātu vietu ieguva partija „Latvijai un Ventspilij” – kopumā deviņas vietas. Divas vietas ieguva toreizējās Reformu partijas un "Reģionu alianses" kopējais saraksts, bet pa vienai deputātu vietai tika "Saskaņas centram" un "Vienotībai".

Šajās vēlēšanās par 13 deputātu vietām cīnīsies septiņas partijas.

 • Partijas "Latvijai un Ventspilij” priekšvēlēšanu programmā uzsvērta vēlme turpināt iesākto ar saukli: "Mēs turam savus solījumus”. Programmā uzskaitīti jau paveiktie darbi, kā arī solījumi rūpēties par neaizsargātākajiem sabiedrības locekļiem, turpināt sakārtot infrastruktūru un izglītības iestādes.

Kā pirmais kandidātu sarakstā ir pašreizējais Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, kurš pie varas Ventspilī bijis jau 28 gadus un šobrīd ir atstādināts no amata pienākumu pildīšanas sakarā ar prokuratūras izvirzītajām apsūdzībām.  

Aiz Lemberga nākamais sarakstā ir Jānis Vītoliņš, kurš ir pašreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks infrastruktūras jautājumos un Guntis Blumbergs, kurš ir pašreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks sadarbības jautājumos. Vītoliņš un Blumbergs darbojas arī Ventspils brīvostas valdē.

 • 16 kandidātus vēlēšanām pieteikusi sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa", kas sola risināt virkni sociālo jautājumu. "Saskaņa” īpaši uzsvērusi arī komunālo problēmu risināšanu, piemēram, neļaujot skaitītāju rādījumu starpības sadalīšanu starp māju iedzīvotājiem.

Kā pirmais sarakstā ir pašreizējais domes deputāts Vitālijs Trusevičs un kā nākamie ir pastāvīgo komisiju loceklis Ventspils domē Aleksejs Medvedevs un nodibinājuma "Apvienotai Latvijai" valdes priekšsēdētājs Gatis Meiris.

Uz Ventspils domes priekšsēdētāja amatu kandidē un kā pirmais sarakstā ir bijušais aizsardzības un ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis ("Vienotība”). Kristovskis iepriekš norādījis, ka politikā atgriezies un vēlēšanās piedalās pēc Ventspils iedzīvotāju rosinājuma.

Aiz Kristovska sarakstā seko bijusī Rīgas ostas valdes locekle Inga Antāne, kas 2013. gada vēlēšanās no Reformu partijas saraksta kandidēja uz Rīgas mēra amatu. Savukārt kā trešais sarakstā seko Nacionālās apvienības "Visu Latvijai" - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Ventspils nodaļas vadītājs Bruno Jurševics.

 • Politiskā partija "Alternatīvie” pieteikusi 13 kandidātus un savā priekšvēlēšanu programmā skarbi norāda, ka visas pie varas esošās partijas sevi ir diskreditējušas, tāpēc „Alternatīvie” uzsāks politikas attīrīšanu un Latvijas reģionu atveseļošanu.

Saraksta augšgalā ir pašreizējais Ventspils domes deputāts Vladislavs Šafranskis, „Ventspils Krievu biedrības” priekšsēdētājs Vasilijs Giņko un SIA "Ventspils Port Services" galvenā ekonomiste Nataļja Baturinska.

 • "No sirds Latvijai" ir par iedzīvotāju lielāku iesaisti pašvaldības darbā, un kandidāti apņemas būt sociāli atbildīgi savā darbā. Liels uzsvars priekšvēlēšanu programmā ir uz jauno ģimeņu piesaistīšanu dzīvei un darbam Ventspilī.

Saraksta augšgalā ir partijas Ventspils nodaļas vadītāja Jeļena Garbuzova, SIA ”JS Konstrukcija” valdes priekšsēdētājs Oļegs Bitkovs un AS "Baltijas Ekspresis” Ventspils remonta daļas vadītājs-meistars Arturs Skutelis.

Partija sola rūpīgi plānot un sekot budžeta izlietojumam, nodrošināt darbību caurspīdīgumu un palīdzēt sociāli neaizsargātajiem. Saraksta līderi ir pensionārs Ivars Jansons, SIA "Zītari LZ" administratore Viktorija Andersone un pašnodarbinātais Māris Kalniņš.

 • Partijas "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", kas tiek dēvēta arī par Virsmātes partiju, sarakstā atrodami seši kandidāti. Partijas prioritāte ir iedzīvotāju sociāla aizsardzība, atbalsts jaunajām ģimenēm un pašvaldības darba pārredzamība. Saraksta augšgalā ir partijas valdes locekle Dina Šulca, SIA " Baltijas ekspresis"  uzskaitvedis Ivars Kozinda un Ventspils 4.vidusskolas psiholoģe-pedagoģe Ilva Ivaska.

Vidējais kandidātu vecums Ventspilī ir 49 gadi. Jaunākais kandidāts ir 20 gadus vecs, bet vecākais - 86 gadus vecs.

Bezdarbs (%) darbspējīgo vidū pilsētās un novados 2016.gada 31.decembrī (Avots: CSP)

+ -

Strādājošo mēneša vidējā darba samaksa, bez privātā sektora komersantiem ar nodarbināto skaitu <50 2015.gadā. (Avots: CSP)

+ -

Lielākie ES fondu (ERAF, ESF, KF) projekti. (Avots: RAIM)

 • Pievadceļi Ventspils brīvostas teritorijā esošajiem termināļiem un industriālajām zonām

  • ES līdzfinansējums: 30 535 891€
  • Kopējais finansējums: 37 356 065€
 • Ventspils pilsētas centralizētās siltumapgādes siltumavotu Ventspilī, Brīvības ielā 38 un Talsu ielā 69, rekonstrukcija, pārejot uz citu kurināmo – biomasu (koksni)

  • ES līdzfinansējums: 8 510 571€
  • Kopējais finansējums: 20 661 169€
 • Ūdenssaimniecības attīstība Ventspilī, III kārta

  • ES līdzfinansējums: 9 860 080€
  • Kopējais finansējums: 13 785 687€

Iemaksātāji (-) un saņēmēji (+) pašvaldību izlīdzināšanās fondā 2017.gadā (Avots: FM)

+ -

Visi priekšmeti, visas skolas 2016.gadā (Avots: VISC dati, LTV aprēķini)

+ -

Pašvaldību administratīvie izdevumi (eiro uz 1 iedz.). Vidējais rādītājs no 2013.-2015.g (Avots: VARAM)

+ -
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti