Dienas ziņas

Aicina ievērot ierobežojumus

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Lažas pagastā sadeg 800 cūkas

Lažas pagastā 800 cūkas iznīcinājušā ugunsgrēka iemesls – iespējams, īssavienojums

Uguns liesmas nopostījušas divas no trim cūku kūtīm Aizputes novada Lažas pagastā. Uzņēmumā “Apriķu bekons” gājušas bojā 800 cūkas, bet izglābt izdevies 400. Pirmdien, 19. oktobrī, darbu sākušas uzraugošās valsts institūcijas, lai lemtu par sadegušo ķermeņu utilizāciju. Valsts policijai ir versijas par iespējamo ugunsnelaimes cēloni.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izsaukumu uz Aizputes novada Lažas pagasta cūku audzētavu “Apriķu bekons” saņēmis trijos naktī no sestdienas uz svētdienu. Likvidēt ugunsnelaimi ieradušies ugunsdzēsēji glābēji no Aizputes, Liepājas, Alsungas, Skrundas un Kuldīgas.

Glābējiem ierodoties notikuma vietā, divām kūts ēkām, kurās atradās 800 cūku, jau bijis iebrucis jumts un izveidojies spēcīgs sadūmojums, līdz ar to dzīvniekus nav bijis iespējams izglābt. Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts svētdien plkst.7.30, paglābjot no sadegšanas trešo kūti ar 400 cūkām.

Uzņēmumā pabijis arī Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektors. PVD Dienvidkurzemes pārvaldes vadītāja Gunta Kapeniece pastāstīja par izglābtajiem dzīvniekiem: “Šobrīd dzīvnieki nav apdraudēti. Par visu tiek gādāts, un viņi nav ne traumēti, ne slimi – tie, kas palikuši tanī kūtī, kas nav nodegusi.”

Ugunsgrēka dzēšana, konstrukciju jaukšana un liešana turpinājās līdz svētdienas pēcpusdienai. Par notikušo uzņēmuma pārstāvji atteicās no jebkādiem komentāriem.

Tikmēr Valsts policijā informēja, ka izmeklēšanā noskaidroti uguns nelaimes cēloņi “Apriķu bekons” cūku fermās.

“Nav aizdomas par to, ka būtu notikusi ļaunprātīga dedzināšana, nav aizdomas par noziedzīgu nodarījumu.

Līdz ar to, visticamāk, tiks pieņemts atteikums uzsākt kriminālprocesu. Iespējamais iemesls varētu būt īssavienojums,” pastāstīja policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Darbs pie fermas krāsmatu savākšanas un sadegušo cūku utilizācijas tiks uzsākts tuvākajā laikā, sadarbojoties gan uzņēmumam, gan attiecīgajām institūcijām. “Kā tas notiks, šobrīd tiek lemts ar mūsu piesaisti. Ar Valsts vides dienesta piesaisti tiek lemts par to tālāko utilizāciju, kādas tās iespējas būs tīri tehniski,” pastāstīja Kapeniece no PVD.

Cūku fermas “Apriķu bekons” īpašnieks ir Dānijas uzņēmums SIA “Nygaard  Internacional”, kurš cūkkopību Aizputes novada Lažas pagastā uzsāka 2004. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt