Dienas ziņas

Speciālo bērnudārzu uzturēšanu plāno nodot pašvaldībām

Dienas ziņas

Raunas pagastā suņi nokož 24 aitas

Lauku dienas Viļānu novadā pulcē lielu interesentu skaitu

Lauku dienas Viļānu novadā pulcē lielu interesentu skaitu

Ievērojot ikgadējo tradīciju arī šogad „Lauku dienas” pasākums kopā pulcējis lielu dalībnieku un viesu skaitu. Zemniekiem tā ir iespēja ne tikai iepazīties ar jaunāko tehniku, bet arī lai pārrunātu aktuālākos jautājumus.

Lauku dienās Viļānos jau plkst. 9.00 no rīta pirmie zemnieki bija ieradušies aplūkot tehniku un izmēģinājuma laukus, kur var uzskatāmi pārbaudīt dažādas šķirnes un to audzēšanas un apstrādes veidus. Izmēģinājuma process, kas tiek veikts Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrā, palīdz zemniekiem saimniekot gudrāk un efektīvāk. "Austrumlatvijas reģionā graudu ražošana pārsniedz Vidzemes reģionu,. Mums ļoti strauji notiek graudu audzēšanas attīstība," saka Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra vadītāja Veneranda Stramkale.

Šobrīd lauksaimniekiem nav viegls laiks, tomēr attīstīties grib ikviens, tāpēc arī par tehnikas piedāvājuma klāstu jābūt informētiem. "Ja būs moderna tehnika, būs zināšanas, tehnoloģijas būs arī lielāka peļņa, un iespējas izdzīvot (..) Šobrīd nav viegli, īpaši piena lopkopjiem ir īpaši grūti, bet graudkopji vēl turas," komentē Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra izpilddirektors Aldis Stramkalis.

Tomēr arī graudkopji šobrīd rauc pieres, jo pārāk liels mitrums uz tīrumiem var samazināt ražas daudzumu un kvalitāti. Labība sākusi arī krist veldrē. Kāda lauki ir bēdīgākā stāvokli, cita cerīgāki. ""Pagaidām skatījums ir normāls. Ja laika apstākļi visu nenoliks pie zemes...," piebilst zemnieku saimniecības "Ābelītes 2002" saimnieks Valdis Ivanovs Balvu novadā.

Valdis spriež, ka saimniecībā būtu nepieciešams jauns kultivators. Tos viņš vēlas izstādē apskatīt. Tomēr ar jaunu tehnikas iegādi saimnieks ir piesardzīgs. Viņš uzskata, ka labāk ir iekrāt un tad pirkt jaunu tehniku, nevis ņemt lielus kredītus.

Lauku dienas Viļānos ir viena no lielākajām lauksaimniecības izstādēm. Ar katru gadu pasākums kļūst arvien plašāks. Salīdzinājumā - ja pirmajās Lauku dienās, pirms 16 gadiem, bija tikai viens traktors, tad šobrīd jau nepietiek vietas, kur visus izstādes dalībniekus ar tehniku izvietot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt