Dienas ziņas

Baltijas valstu premjerministri “Stūra mājā”

Dienas ziņas

Pašvaldības mācīsies uzlabot pakalpojumus

Laukos pārtikas preču izvēli nosaka rocība

Laukos pārtikas preču izvēli nosaka rocība

Mazpilsētu veikalos pat pašā ražas novākšanas laikā  plauktos pārsvarā gozējas no Polijas, Beļģijas un Nīderlandes ievestie dārzeņi. Vecumniekos veikalu vadītāji skaidro, ka preču izvēli  nosaka cena un pircēju rocība.

Pirms ko likt iepirkumu groziņā, Marijas kundze veikalu vitrīnās rūpīgi pēta produktu iepakojumus. To, ka pašlaik grūti klājas pašmāju  pārtikas ražotājiem viņa zina, tomēr viņas izvēlē  noteicošais nav ražotājvalsts, bet gan  produkta cena.

„Tad, kad man iedos pietiekoši naudas, tad es varēšu to Latvijas preci atbalstīt, bet pagaidām neiznāk par to ''stipendiju'' ko iedevuši,” sarūgtināta ir pensionāre.

Un Marijas kundze tāda nav vienīgā. Lai gan  aicinājumu atbalstīt vietējos ražotājus  dzirdējuši visi uzrunātie, vien retais Vecumnieku veikalos  satiktais  pircējs daudz nedomājot izšķiras par labu Latvijas precei.

Vecumnieku iedzīvotājs Kārlis gan nosaka – „mēs vienmēr atbalstam tikai Latvijas preci, jo viņa ir daudz labāka, kvalitatīvāka.”

Atšķirībā no lielveikaliem  Vecumnieku veikalos piena produkti, izņemot sieru, gandrīz visi ir ražoti Latvijā. Un visu veikalu vadītāji skaidro - ja ražotājs ir pazeminājis cenu, zemāka tā ir arī veikalā. Patlaban gan tādi esot tikai divi piena pārstrādes uzņēmumi.

Citādi  ir ar dārzeņiem. Lai gan ir pats sezonas laiks, Vecumnieku veikalos neizdodas atrast Latvijā audzētus sīpolus, arī paprika nākusi no kaimiņzemēm, bet kādā citā veikalā nav arī Latvijā audzētu tomātu.

„Diemžēl visu nosaka cena, jo mēs cenšamies pircējiem nodrošināt lētāko, kas ir. Nu, ja ir neliela starpība, protams, ka mēs izvēlamies Latvijas preci, bet, ja tā starpība ir jūtama, tad diemžēl... cilvēks pērk to, kas ir lētāks,” secina  SIA''Godiņi'' īpašniece Inta Lisovska.

Izvēloties Latvijas preci, pircēju iztērētā nauda paliek mūsu valstī un tādējādi tiek atbalstīti gan zemnieki, gan pārstrādes uzņēmumi. Īpaši aktuāli tas ir šobrīd, kad Krievijas noteiktais pārtikas preču importa aizliegums no Eiropas valstīm rada  pārprodukciju. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti