Latvijas Televīzijā darbu uzsāk Rita Ruduša un Andris Saulītis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas (LTV) Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt mediju eksperte Rita Ruduša, bet satura redaktora amatā stājies pētnieks un sociālantropologs Andris Saulītis.

Ritai Rudušai, kura uzsākusi darbu kā LTV Programmu daļas direktore, ir liela pieredze medijos. Darba gaitas Latvijas medijos sākusi deviņdesmito gadu sākumā. Strādājusi gan “Radio Brīvā Eiropa”, gan laikrakstā “Diena”, žurnālā “Rīgas Laiks” un citos medijos. No 2013. līdz 2015. gadam strādājusi Latvijas Televīzijā par ziņu, informatīvo un dokumentālo pārraižu satura redaktori. Rita Ruduša arī vadījusi divas nozīmīgas žurnālistu organizācijas – Latvijas Žurnālistu asociāciju un Baltijas Mediju izcilības centru un ir grāmatas “Pagrīdes citādība” autore. 

“Tas, ka atgriežos Latvijas Televīzijā jaunā kapacitātē, ir likumsakarīgi – sabiedriskie mediji ir bijuši manas profesionālās darbības vektors jau daudzus gadus. Pie jaunajiem pienākumiem ķeros ar prieku un enerģiju – sabiedriskajām televīzijām Eiropā, arī Latvijā,  šobrīd ir gan komplicētu uzdevumu, gan jaunu iespēju laiks. No vienas puses, digitālās vides straujā attīstība no mums paģērē lielu elastību, bet vienlaikus piedāvā aizraujošas iespējas ļoti daudzveidīga satura radīšanai un auditorijas sasniegšanai caur dažādu izmēru ekrāniem un platformām,” vērtē Ruduša. Tādēļ

kā savu pirmo lielo darbu jaunajā amatā viņa izvirzījusi LTV digitālās stratēģijas izstrādes pabeigšanu.

Andris Saulītis
Andris Saulītis

Andris Saulītis ir sociālantropologs ar vairāk nekā desmit gadu pieredzi publicistikā un mediju satura veidošanā. Pēdējo divu gadu laikā regulāri publicējis komentārus un analītiskus rakstus sabiedrisko mediju portālā LSM.lv. Strādājis gan pētnieciskajā žurnālistikā, tostarp raidījumu “Kas notiek Latvijā?” un “Kultūršoks” veidošanā, gan arī veidojis scenārijus televīzijas tiešraidēm un dokumentālajām filmām. 2018. gadā par diriģenta Gintara Rinkēviča portretu nominēts Latvijas Žurnālistu asociācijas Izcilības balvai, savukārt pērn saņēmis Latvijas Pasākumu producentu asociācijas Izcilības balvu par scenāriju Latvijas Televīzijas organizētajam pasākumam “Vijas Artmanes Lielā nakts”.

“Latvijas Televīzija ir līderis satura veidošanā elektronisko mediju tirgū Latvijā, tā kvalitatīvo piedāvājumu novērtē aizvien vairāk skatītāju gan pie televizora ekrāniem, gan arī digitālajā vidē. Esmu patiesi lepns pievienoties sabiedriskā medija radošajai komandai, kura ar izpratni un atbildību veido visdažādākos raidījumus kultūras, izglītības, izklaides, bērnu un jauniešu auditorijām,” pauž jaunais satura redaktors.

“Uzskatu, ka nākotnē aizvien svarīgāka būs lieldatu analītika un izpratne par televīzijas skatītāju paradumiem, kā arī mediju satura patēriņa izmaiņām, lai neatkarīgs un daudzpusīgs televīzijas saturs sasniegtu pēc iespējas plašāku sabiedrību,” uzskata Saulītis.

Abas vakances LTV kļuva brīvas, jo LTV programmu direktores pienākumus novembrī uz laiku atstāja Jana Semjonova. Satura redaktora amats kļuva vakants 2019. gada vasarā, kad amatu atstāja Anna Platpīre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti