Panorāma

Panorāma

Panorāma

Nav kvoruma balsojumā par bāriņtiesas vadību

LĀB ievēl jaunu prezidentu

Latvijas Ārstu biedrības prezidentes amatā ievēlēta ģimenes ārste Ilze Aizsilniece

Latvijas Ārstu biedrības prezidentes amatā trešdien, 21. novembrī, ar 136 balsīm ievēlēta ģimenes ārste Ilze Aizsilniece. Viņa amatā nomainījusi ilglaicīgo Latvijas Ārstu biedrības vadītāju Pēteri Apini.

Aizsilniece līdz šim bija biedrības viceprezidente un šodien biedru pilnsapulcē ievēlēta par prezidenti. Aizsilniece bija vienīgā kandidāte uz šo amatu, lai gan vēlēšanām bija pieteikusies arī Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas priekšsēdētāja un ZZS 12. Saeimas deputāte Līga Kozlovska. Taču puse no viņas virzīšanai savāktajiem biedru parakstiem tika atzīti par nederīgiem, un Kozlovskai kandidēšana tika atteikta.

Viņa to uzskata par bezprecedenta gadījumu un rupju Latvijas Ārstu biedrības statūtu pārkāpumuun apsver iespēju dibināt jaunu ārstu biedrību.

Ārstu biedrību sapulcē trešdien, 21. novembrī, tika ievēlētas biedrības profesionālās institūcijas, revīzijas komisija, valde, divi viceprezidenti un arī biedrības prezidents. Līdzšinējais biedrības prezidents Pēteris Apinis pēc amatā aizvadītiem 12 gadiem šajās vēlēšanās nekandidēja.

Iesniegums par Līgas Kozlovskas izvirzīšanu tika atzīts par neatbilstošu Latvijas Ārstu biedrības statūtiem, jo to nebija parakstījis nepieciešamais Latvijas ārstu biedrības biedru skaits, kas ir vismaz 50 biedri. Oriģinālu vietā tika iesniegtas arī dokumentu kopijas, savukārt daži cilvēki bija parakstījušies vairākās vietās.

"Līdz ar to par Kozlovsku tika atzīti derīgi 38 Latvijas Ārstu biedrības biedru paraksti. Tur ir rakstīts, piemēram, konkrētais ārsts, pieņemsim „X”, ir parakstījies vairākās vietās – viņš ir uzrakstījis savu vārdu, uzvārdu un licis arī parakstu līdzās. Līdz ar to šāds paraksts nav derīgs, nav leģitīms juridiski. Latvijas Ārstu biedrības statūti ir publiski pieejami Latvijas Ārstu biedrības mājas lapā un ir publicēti žurnālā „Latvijas ārsts.” Kādi tieši paraksti ir jāiesniedz, tas tika personīgi, elektroniskā veidā nosūtīts visiem Latvijas ārstiem," iepriekš stāstīja Latvijas Ārstu biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Kozlovska lēmumam nepiekrīt un sapulcē aicināja vēlēšanas atlikt, kritizējot biedrības vadības līdzšinējo darbu. "Pēter, piedod, es klausījos tavu ziņojumu un man bija žēl to dzirdēt. Un piedod arī Ilze, es tevi cienu kā profesionāli, bet es tevī neredzu to spēku, kas ļaus to izdarīt turpmākos četrus gadus," teica Kozlovska.

Savukārt līdžinējais biedrības vadītājs Pēteris Apinis uz to atbildot norādīja: "Es jau saprastu, ja arī futbolā sit vārtos, aizsit garām, tad skrien un saka, vajag lielākus vārtus taisīt. Šinī pasaulē tā tas nenotiek Cilvēks ilgi pasēž Saeimā, tad viņam liekas, ka viss viņam pienāks".

Ievēlēt jauno prezidentu Ārstu biedrība gribēja jau oktobrī, bet toreiz nesavācās nepieciešamā pusē no vairāk nekā 2,5 tūkstošiem biedru, bet šodien, atkārtotā biedru pilnsapulcē, sanākušo skaits vairs nav būtisks.

Aizsilniece pēc vēlēšanām plāno turpināt biedrības līdzšinējo kursu un piedāvā, piemēram, likvidēt kriminālo atbildību par medicīnisko kļūdu. "Viņa ir jādekriminalizē un bezgala būtiski ir iesaistīties dialogā ar visiem partneriem, ar veselības ministriju, valdību, par jautājumiem, kas saistīti ar veselības aprūpi un pacientu izglītošanu," teica Aizsilniece.

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti