Latvija saņēmusi Lietuvas ziedotās 201 240 «Pfizer» vakcīnas pret Covid-19 devas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ceturtdien, 11. novembrī, Latvija saņēmusi 201 240 "Pfizer/BioNTech" ražotās Covid-19 vakcīnas "Comirnaty" ziedojumu no Lietuvas, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

NVD informēja, ka 14 850 no kaimiņvalsts mums noziedotajām vakcīnām pret Covid-19 piektdien, 12. novembrī, ir piegādātas vakcinācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Kopā ar Lietuvas ziedojumu Latvijas krājumos patlaban ir 719 240 pošu devas: 193 360 "Janssen" devas, 232 640 "Moderna" ražotās vakcīnas "Spikevax" devas, 186 390 "Pfizer/BioNTech" ražotās vakcīnas "Comirnaty" devas un 106 850 "AstraZeneca" ražotās vakcīnas "Vaxzevria" devas.

Labāko aizsardzību pret Covid-19, īpaši senioriem, patlaban sniedz "Moderna" ražotā vakcīna "Spikevax", atgādināja NVD, norādot, ka par to liecina visi zinātniskie pētījumi, jo tieši šai vakcīnai ir augstāka imūnās sistēmas atbilde pēc pilna vakcinācijas kursa.

Saskaņā ar Sabiedrības vakcinācijas darba grupas lēmumu "Comirnaty" vakcīnu rekomendē izmantot jauniešu vecumā no 12 līdz 25 gadiem vakcinācijai, bet pārējo iedzīvotāju vakcinācijai kā pirmo devu rekomendē izmantot "Spikevax" vai "Comirnaty" vakcīnas, kā arī "Janssen", rekomendējot astoņas nedēļas pēc pirmās "Janssen" devas saņemšanas veikt balstvakcināciju primāri ar "Spikevax" vai "Comirnaty".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti