Sadaļas Sadaļas

Latvija palīdzēs zemestrīces un lietavu skartajai Albānijai

Krīzes vadības padome (KVP) ārkārtas sēde lēma un vēlāk valdība atbalstīja ieceri par palīdzības sniegšanu Albānijai, kuru 21. septembrī skāra 5,8 magnitūdu zemestrīce un 23. septembrī intensīvas lietavas un plūdi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Zemestrīces sekas ir ietekmējušas Albānijas septiņas prefektūras no valsts 12 reģioniem. Savukārt lietavas izraisīja plūdus dažās pilsētās un reģionos, ko jau ir skārusi zemestrīce.

Ņemot vērā katastrofu radītos postījumus Albānijā, VUGD kā nacionālais civilās aizsardzības kontaktpunkts no Eiropas Savienības Ārkārtējo situāciju reaģēšanas un koordinēšanas centra saņēma Albānijas valdības vēstuli par humānās palīdzības pieprasījumu.

Balstoties uz Albānija humānās palīdzības pieprasījumu un lūgumā iesniegto sarakstu katastrofas reaģēšanas un seku likvidēšanas nodrošināšanai, Iekšlietu ministrija sagatavoja resursu sarakstu no valsts materiālajām rezervēm, kurus var sniegt katastrofas skartajai valstij. Piemēram, sauso pārtiku, segas, guļammaisus, darba cimdus, dažādas jaudas ģeneratorus, apgaismošanas komplektus, glābšanas darbu ķiveres, respiratorus un aizsargbrilles.

Krīzes vadības padomes sēdē izskatīja saņemto lūgumu pēc humānās palīdzības no valsts materiālajām rezervēm, to atbalstīja un nolēma virzīt to izskatīšanai rītdienas MK sēdē. Ja resursu saraksts tiks apstiprināts valdībā, tad VUGD informēs Albānijas atbildīgās iestādes par humānās palīdzības piedāvājumu no Latvijas puses un pēc saskaņošanas ar Albānijas atbildīgajām iestādēm par humānās palīdzības piedāvājumu organizēs un koordinēs palīdzības kravas nogādāšanu Albānijā, izmantojot Eiropas Savienības piedāvātos transporta mehānismus.

Finansējums, kas nepieciešams, lai atjaunotu humānās palīdzības sniegšanā izlietotos valsts materiālās rezerves un to transportēšana, nepārsniegs 50 000 eiro un tiks piešķirts no 2020. gada valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt