Latvijā jūlijā rīkos dažādas nometnes ukraiņu bērniem

Jūlijā notiks dažādas nometnes ukraiņu bērniem Latvijā, informē rīkotāji. Galvenokārt bērniem tajās būs iespēja socializēties, uzzināt par Latvijas kultūru un vēsturi, kā arī iegūt atelpu no ikdienas. Ir arī tādas nometnes, kuras apmeklē bērni, kuri ikdienā joprojām dzīvo Ukrainā. 

Šogad, lai veicinātu ukraiņu bērnu integrāciju, kā arī rastu iespējas socializēties, tiek rīkotas dažādas vasaras nometnes. Piemēram, Ziedot.lv kopā ar "Latvenergo" rīko nometnes Cēsīs, Jelgavā, Rēzeknē un Rīgā un tajās varēs uzņemt 167 bērnus. Rīgā, Zemgalē, Latgalē ukraiņi varēs mācīties latviešu valodu, vēsturi, tradīcijas, mākslu un kultūru. Vienlaikus galvaspilsētā rīkos arī nometni, kurā koncentrēsies uz spēlēm, rotaļām un izklaidēm, arī vienlaikus mācot bērniem par Latviju. 

Latvija uzņem vasaras nometnēs ukraiņu bērnus
00:00 / 02:31
Lejuplādēt

Ārpus šī projekta nometnes ukraiņu bērniem rīko arī citi, piemēram, Ģirts Slaviņš, kurš izveidojis labdarības biedrību un kopā ar ukrainietēm ik dienu ļaudīm pasniedz ukraiņu boršču un citus nacionālos ēdienus.

"Gan mammām, lai atpūstos no bērniem, gan bērniem, lai atpūstos no mammām, lai būtu iespēja socializēties. Lai mammām būtu beidzot vismaz kaut kādas sajūtas, ka bērni nesēž telefonos un datoros," pastāstīja Slaviņš. "Tad nolēmām organizēt nelielu vasaras nometni saviem Boršča bērniem, arī papildus vietām izsludinājām konkursu un varēja pieteikties arī citi bērni. Vietu nebija daudz."

Nometne notiks pie Vaidavas ezera no nākamās nedēļas. Slaviņš paskaidroja, ka

nometnes rīkošanā ieguldīts milzīgs darbs, jo procedūra ir gana birokrātiska un prasījusi lielus ieguldījumus.

Tomēr rīkotāji cer, ka nometne dos iespēju bērniem socializēties un izklaidēties. Savukārt Latvijas Bērnu fonda organizētā nometnē piedalās arī ukraiņu bērni, kuri speciāli mēroja ceļu no Ukrainas uz Latviju, lai tajā piedalītos. 

"Viņi parādīs mums, kas notiek Ukrainā. Viņi izdziedās Ukrainas dziesmas, izstāstīs par savām pilsētām, no kurām viņi nāk," teica nometnes vadītāja Lidija Ceriņa. "Preiļu pilsēta ar Ņižinas pilsētu ir sadraudzības pilsētas. Tās sen jau draudzējas, arī palīdzības kravu kara sākumā Preiļi sūtīja uz Ņižinu."

Ukrainas bērni ar autobusu brauca no Ņižinas pilsētas un Latvijā pavada laiku kopā ar tiem ukraiņiem, kas ieradušies Jēkabpils novadā kopš kara sākuma. Rīkotāji paskaidroja, ka šādas nometnes ir svarīgas ne tikai, lai kvalitatīvi pavadītu vasaru, bet arī dotu šiem bērniem brīdi atelpai no kara dzimtenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt