Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus

Pirmdien aiz slēgtām durvīm Ministru kabinets vienojās, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus divu gadu laikā.

Valdības sēdē, kurā no Nacionālās apvienības (NA) piedalījās tikai kultūras ministre Dace Melbārde, apvienībai bija atsevišķs viedoklis.

Nacionālā apvienība jau iepriekš iebilda pret iespējamo lēmumu par bēgļu uzņemšanu. Pēc koalīcijas sēdes Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Roberts Zīle (NA) uzsvēra, ka Nacionālā apvienība nepiekrīt šim gaidāmajam lēmumam. Lai gan Nacionālā apvienība nenoliedz, ka Itālijai un Grieķijai jāpalīdz ar bēgļu uzņemšanu, tomēr tā vēlas, lai Latvija pamato, ka mūsdienās tai ir atsevišķa pozīcija. Apvienība atsaucās uz Ungāriju, kura esot līdzīgi rīkojusies.

Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) pēc valdības sēdes  sacīja, ka jautājumā par bēgļu uzņemšanu netiek ņemta vērā Latvijas īpaša situācija – pēdējos gados samazinājies pamatnācijas pārstāvju skaits un ir viens no augstākajiem pirmās paaudzes imigrantu skaitiem Eiropā. 

„Vienotības” pārstāvji uzskata, ka Latvijai būtu grūti paskaidrot neiesaistīšanos programmā, jo Lietuva ir gatava uzņemt 370, bet Igaunija - 200 bēgļus.  

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") norāda, ka šāda sevišķā situācija būtu jāpierāda. Turklāt konsultācijās ar pārējām Baltijas valstīm nav izdevies vienoties par atsevišķu pozīciju.

Straujuma arī pauž, ka šis neesot pirmais gadījums, kad kādai no koalīcijas partijām ir īpašais viedoklis, un tas esot normāls process. Savukārt Zaļo un Zemnieku savienība Iekšlietu ministrijas sagatavoto pozīciju atbalstīja, jo šajā jautājumā uzticoties premjerei, skaidro Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. 

Arī iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis („Vienotība”) pauda, ka būtu grūti paskaidrot citu valstu ministriem, kāpēc Latvijai ir atsevišķa pozīcija, kamēr pārējām Baltijas valstīm tādas nav.

„Sākotnēji Eiropas Komisija bija nākusi klajā ar kvotu sistēmu, kas paredzēja ilgtermiņā mums iesaistīties šajā pasākumā. Kā mēs zinām pirmais aprēķins bija 737 potenciālie bēgļi. Mums bija iekšlietu ministru padomē nopietna diskusija, ka šim principam jābūt brīvprātīgam nevis uzspiestam,” skaidroja Kozlovskis.

Viņš gan piebilda, ka bēgļu uzņemšana aizvien ir viens no īstermiņa risinājumiem. Divos gados būtu jāmazina un jāierobežo šī plūsma.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis par bēgļu uzņemšanu

  Šobrīd nav iespējams precīzi prognozēt, cik bēgļu uzņemšana izmaksās. Tomēr Iekšlietu ministrija norāda, ka lielāko daļu no izdevumiem varēs segt no Patvēruma un migrācijas fonda ietvaros saņemtā vienreizējā maksājuma - 6000 eiro par katru pārvietoto personu.  

  Īsi pirms valdības sēdes arī koalīcijas partijas bija apspriedušas šo jautājumu. Divas no partijām – „Vienotība” un ZZS – atbalsta 250 bēgļu uzņemšanu divu gadu laikā. Savukārt NA pieturējās pie iepriekš paustā, ka Latvijai nebūtu jāuzņem bēgļi.

  ZZS valdes loceklis Edgars Tavars pauda uzticēšanos premjerei šajā jautājumā: „Mēs neesam klāt Eiropas līderu sanāksmēs un nezinām tos apstākļus un argumentus, ko nozīmētu nepiedalīšanās no ekonomiskajiem, sociālajiem un drošības aspektiem. Mums faktiski citas pozīcijas nav, kā atbalstīt premjeri un meklēt iespējami labāku risinājumu ar iekšlietu ministru.”

  Bēgļu skaita sadale starp ES valstīm aprēķināta atbilstoši katras dalībvalsts iedzīvotāju skaita un iekšzemes kopprodukta īpatsvaram. Atbilstoši tam, Latvija varētu uzņemt 250, Lietuva – 370, Igaunija 200 bēgļus. Taču galīgie skaitļi vēl tiks apspriesti ceturtdien, kad dalībvalstu iekšlietu ministri plāno tikties Luksemburgā.

  Par to, kā bēgļi varētu iejusties Latvijā, sākot dzīvi no nulles, var spriest pēc tiem, kuri jau savā veidā to ir izmēģinājuši. Piemēram, kāda jauniete, kura Latvijā savulaik ieradusies no Indijas. Semi atbrauca pirms pusotra gada un ir lepna par to, ka spēj sevi uzturēt – gan mācās Tehniskajā universitātē, gan strādā kebabu ceptuvē.

  Latviešu valoda gan esot grūtākais pārbaudījums un arī galvenais šķērslis bēgļiem, kas šeit ierastos. „Nē, viegli viņiem nebūs! Ja tu proti latviešu vai krievu valodu, tad tu darbu vari atrast. Toties salīdzinot ar citām valstīm Latvijā viss ir pietiekami lēts. Tomēr cilvēkiem no trešajām valstīm tikt pie darbavietas nav viegli!” saka Semi.

  Viņai patīk gan Latvijas cilvēki, gan ātrais internets, gan, atšķirībā no daudziem dienvidniekiem, arī Latvijas klimats esot daudz labāks par Indijas neciešamo karstumu.

  Vēstīts, ka Eiropas Savienības (ES) valstu vadītāji vienojušies, ka nākamajos gados Eiropas valstīs būs jāuzņem 60 000 bēgļu. No tiem 40 000 cilvēku jau ir nonākuši Grieķijā un Itālijā, un vēl 20 000 bēgļu Eiropa uzņems no nometnēm, kuras atrodas ārpus ES.

  Taču ES līderi nevienojās par konkrētiem skaitļiem, cik bēgļu kurai valstij būtu jāuzņem. Līdz jūlija beigām par jau konkrētām tā saucamajām kvotām katrai valstij būs jāvienojas ES valstu iekšlietu ministriem.

  Savukārt iepriekš tika apspriesta iecere par obligātajām bēgļu kvotām, paredzot, ka Latvijai būtu jāuzņem 737 bēgļi, Lietuvai – 710, bet Igaunijai - pat 1064. Virkne valstu, tostarp Latvijas valdība iebilda pret obligātajām bēgļu kvotām, uzsverot, ka bēgļi jāuzņem pēc brīvprātības principa.

   

   

  26 komentāri
  Gunis
  Brisele pačukstēs,uzņems desmitkārtīgi vairāk,kāda atšķirība,Maskava kādreiz gribēja pārkrievot,Brisele tagad ar citiem piebāzt,tikai atšķirība tā,ka kādreiz pašiem ar kās labums atkrita.
  ...
  8. Igaunijā motociklisti rīko protesta akcija pret bēgļu centra paplašināšanu http://bb.vesti.lv/news/igaunija-motociklisti-riko-protesta-akcija-pret-beglu-centra-paplasinasanu?1997 9. Kalē osta ir pazīstama nelegālo imigrantu pulcēšanās vieta, īpaši no Afganistānas, kuri, sagaidot tumsu, mēģina paslēpties zem automašīnām vai ielīst kravas kastēs cerībā no Francijas karstiem pārkļūt Lielbritānijā. http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/latvijas-soferis-kale-osta-streiks-radijis-pamatigu-haosu.a136262/
  ...
  6. Arī Lietuva un Igaunija nevēlas uzņemt bēgļus http://nra.lv/politika/eiropas-savieniba/141708-ari-lietuva-un-igaunija-nevelas-uznemt-beglus.htm 7. Francija izdzen no baznīcas bēgļus http://www.diena.lv/arhivs/francija-izdzen-no-baznicas-beglus-11511594
  ...
  5. Jau 15O spēj radīt tādas nekārtības: " Naktī uz sestdienu tika pārtraukta vilcienu kustība pazemes tunelī pie Lamanša, jo vairāki desmiti nelegālo migrantu centušies ieņemt tuneli no Francijas puses, vēsta raidsabiedrība BBC. Pirmdien no rīta pasažieru vilcienu kustība bija atjaunota, taču kravas vagoni joprojām kustas ar pārtraukumiem. Imigrantu Lamanša tuneļa Francijas pusē ir pārrāvuši nožogojumu, uzlauž automašīnas, demolē un laupa." http://infopolk.ru/1/V/third_world/1436044334?utm_source=draugiem.lv&utm_medium=say&utm_campaign=post_1455118075#29046942-52d8-2bf2-8c13-640ca2e85fbd
  ...
  3. Baltā rase ir apdraudēta bēgļu dēļ, uzskata bijusī Igaunijas ministre: http://apollo.tvnet.lv/zinas/balta-rase-ir-apdraudeta-beglu-del-uzskata-bijusi-igaunijas-ministre/693389?utm_source=twitter&utm_campaign=news&utm_medium=like_button 4. Roterhamas skandālā, kas satrieca Lielbritāniju 2014. gadā, un par ko ne rindiņas nevarēja izlasīt Latvijas medijos, cieta vairāki tūkstoši upuru - nelielās Anglijas pilsētiņas Roterhamas sieviešu, meiteņu un bērnu, ko vairāk kā desmit gadu garumā epizodiski izvaroja un spīdzināja imigrantu banda. Ilgstošā noziegumu slēpšana bija iespējama, "pateicoties" politkorektumam - vietējiem baidoties sūdzēties par imigrantiem, lai n http://www.bbc.com/news/uk-28955170
  ...
  1. Bēgļu nometnē pie Debrecenas pilsētas Ungārijā izcēlušies nemieri, kuru cēlonis bija divu imigrantu reliģiska rakstura strīds. http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/ungarijas-beglu-nometne-izcelas-nemieri.a135746/ 2. Lielbritānijas iekšlietu ministre: Patvēruma meklētāji Eiropā jāsūta atpakaļ! http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/lielbritanijas-iekslietu-ministre-patveruma-mekletaji-eiropa-jasuta-atpakal.a129350/
  haire
  Vienotība un Zaļzemnieki var smagi ciest nākamajās vēlēšanās.Eiropā reti kāds spēj atšķirt labos musulmāņus no sliktajiem un vēlētājs jau nu ne tik.
  A.B.
  ''Pirmdien aiz slēgtām durvīm Ministru kabinets vienojās, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus divu gadu laikā.'' Lai tie MK locekļi,kuri ''vienojās'' uzņem un izmitina - tikai un vienīgi par saviem personīgajiem līdzekļiem,savos īpašumos ''aiz slēgtām durvīm''. Plašāk - ar personīgo piemēru to varētu darīt visas labi atalgotās amatpersonas no ES un ANO.Neredzu nekādas darbības,kas novērstu CĒLOŅUS,nevis sekas. Kas garantē,ka 250 pēc kāda laika nepārvērtīsies 25.000 ???
  Sokrats
  Par imigrantiem neviens nevienu partiju nav pilnvarojis lemt. Tāda lieta nav nevienā partijas programmā. Lai turpmāk Vienotība uz manu balsi necer
  Gundars
  Latvijas valdība savējie lopi jau to izdarīs tāpiem nevar un negrib palīdzēt. Un uz mūsu kakla vēl šos???
  Kŗemilek
  Var gadīties, šī būs viena no Latvijas politikas melnākajām dienām. Kārtējo reizi neskaidru īstermiņa ieguvumu vārdā tiek pazaudēta skaidra ilgtermiņa perspektīva. Un nopirktas vēl vienas sprāguša ēzeļa ausis - it kā mums ar vienām jau nepietiktu!
  Uldis
  Ko saeima noraida,to ministri pienem. Kam mums vajadziga saeima
  es
  vispirms lai katrs deputāts un ministrs paņem savos īpašumos šos bēgļus..
  matemātika
  Katram bēglim pēc laika būs jāatļauj apvienoties ar ģimeni. Tātad vismaz 250x10.
  A
  Kapeec visi tik negatiivi. 250 galigi nav liels skaits un ja vinus nomitinaas talaak no Rigas, laukos, buus normaali straadnieki, labaaki jau par vieteejiem dzeeraajiem. Plus nebuus taa ka vini kreiviski saaks runaat un krievu tv skatiities, un peec paaris gadiem buus lielaaki patrioti ka dazi labi krievalodiigie.
  haralds elceris
  netīšām ielaikoju! tie vandāļi nāks ar visiem tēvočiem, tantēm, mātes un tēva, vectēvu un vecmāšu brālēniem un māsīcām līdz 7 vai 11 augumam, ar svainēm, otčimiem, mačehām un ar visu to rodņu, kura krieviski saucās двоюродный брат, твоюродный брат, пятиуродный брат, кузен, шурин, заловка, снаха, зять, деверь, свояк, своящница, сватя, племянник, племянница, двоюродный племянник, двоюродная племянница, троюродный племянник, троюродная племянница, невеста, невестка, отчим, мачеха, пасынок, падчерица. un katram no šhi†’iem vēl rodņa.
  Hektors
  No nu vem aamur! 250 ir tikai saakums. Tad vaarti buus valjaa un neviens Tevi pat neinformees cik iebrauc. Saaksies daliito gjimenju apvienoshanas, tie kas sheit ievilks te visas savu radu ordas. Un muusu nozheelojamaa, taa saucamaa, valdiiba dariis visu lai izdabaatu rietumiem
  B
  Jebkurš, kurš ir kaut nedaudz līdzi sekojis bēgļu izmitināšanas procesam, var apgalvot, ka viss nebeigsies ar 250 cilvēkiem. Viena vienkārša iemesla dēļ - ES neko nav izdarījusi, lai bēgļu skaits samazinātos vai vispār tādi nenonāktu ES teritorijā. Runājot par integrāciju un patriotismu. Pēc oficiāliem datiem, Lielbritānijas armijā dien mazāk musulmaņu, nekā patreiz tās pilsoņu karo Islāma valsts bruņotajos grupējumos.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti