«Lattelecom» bezmaksas datorkursiem pieteikušies jau 1800 cilvēku

Desmit dienu laikā, kopš „Lattelecom” sociālās atbildības projekta „Pieslēdzies, Latvija!” reģistrācijas uzsākšanas, apmācībām pieteikušies vai vairāk nekā 1800 vecākā gadagājuma cilvēki pēc 50 gadiem, informēja uzņēmuma pārstāve Līga Bite.

„Lattelecom” projekts „Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008./2009.mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau 20 tūkstoši senioru. Projekta organizētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstoš cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā. Sociālā iniciatīva „Pieslēdzies, Latvija!” ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Apmācības norisināsies latviešu un krievu valodas grupās un tiks komplektētas pēc iespējas tuvāk senioru dzīvesvietai. Šobrīd notiek dalībnieku reģistrācija un pasniedzēju piesaiste, bet apmācības senioriem sāksies maijā un turpināsies līdz pat novembrim.

Reģistrējoties ikviens var izvēlēties, kādu no trim piedāvātajiem apmācību līmeņiem, atbilstoši dalībnieka iepriekšējai pieredzei un prasmēm. Pirmais līmenis paredzēts tiem, kas ar datoru saskaras pirmo reizi, savukārt trešajā līmenī iekļauta padziļināta apmācība par programmu lietošanu, e-pakalpojumu izmantošanu un datu apstrādi.

Jaunajā "Pieslēdzies, Latvija!" mācību gadā datorprasmes apgūt apņēmusies arī aktrise Velta Skurstene un aktieris Jānis Paukštello, kurš projekta atklāšanas pasākumā atļāvās par sevi arī pasmieties: „Līdz šim biju atpalicis, vecs un laimīgs, bet pēc kursiem būšu tikai vecs un laimīgs. Kursi man kā tāda debess manna no debesīm nokrita.”

Ikvienam interesentam mājaslapā www.piesledzieslatvija.lv pieejama arī „Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas pašmācību programma „Mācies pats”. Zvanot projekta atbalsta tālrunim 67201777, senioriem ir iespējams saņemt arī speciālistu konsultācijas datora lietošanas pamatos. Turklāt pirmos soļus datora apgūšanā palīdz spert arī īpaši izveidotas apmācību filmas, kas bez maksas pieejamas „Lattelecom” Interaktīvajā TV.

Bezmaksas apmācībām var pieteikties ikviens interesents pēc 50 gadu vecuma, darba dienās no plkst. 8 līdz 21, zvanot pa bezmaksas tālruni 80000822 vai aizpildot reģistrācijas anketu internetā www.piesledzieslatvija.lv.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti