Dienas ziņas

Dzērvenes šogad daudzviet izsalušas; cena būs augstāka

Dienas ziņas

Ludzā labiekārto daudzdzīvokļu namu pagalmus

Zemnieki atbalstīs lauksaimniecības skolas ar tehniku

«Latraps» gādās lauksaimniecības skolām modernus traktorus topošo zemnieku apmācībai

Lauksaimniecības skolu materiāli tehnisko bāzi turpmāk papildinās mūsdienīga tehnika. Lēmums palīdzēt topošo speciālistu sagatavošanā pieņemts kooperatīvajā sabiedrībā „Latraps”,  jo, tikai iegūstot augsti kvalificētus darbiniekus, zemnieki var saimniekot konkurētspējīgi.

Otrdien beztermiņa sadarbības līgums parakstīts ar Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, bet līdz mēneša beigām moderns traktors ar aprīkojumu sasniegs arī malnaviešus.

Jau apmēram 70% zemnieku savos laukos izmanto modernu lauksaimniecības tehniku, bet tikmēr topošie lauksaimniecības speciālisti pat īsti nav redzējuši traktorus, ar kādiem nāksies strādāt, uzsākot darba gaitas. „Nevienai skolai materiāli tehniskās bāzes nav ar  tik jaunu tehniku, un diemžēl firmas, kas apkalpo šo tehniku, ne vienmēr dalās ar informāciju, lai mēs varētu mācīt. Var jau būt, ka tas kaut kur ir viņu bizness, lai citi neremontētu, bet tehnisko informāciju dabūt ir grūti,” situāciju vērtē Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma direktora vietnieks Aivars Freimanis.

Visvairāk to izjūt paši zemnieki, tāpēc otrdien Kandavas Lauksaimniecības tehnikums  un kooperatīvā sabiedrība „Latraps” parakstīja sadarbības līgumu, ko paši „Latraps” pārstāvji sauc par ieguldījumu lauku nākotnē un attīstībā.

„Mēs to izjūtam katru dienu. Ja gribam konkurēt tanī tirgū, kurā esam, un strādāt ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē pārdot savu produkciju, mums ir jākonkurē. Lai varētu konkurēt, ir vajadzīgi labi speciālisti, labi darbinieki. Labus speciālistus, labus darbiniekus, protams, sagatavos skola,” norāda KS „Latraps” valdes priekšsēdētājs Gunvaldis Sproģis.

Beztermiņa līgums paredz, ka kooperatīvā sabiedrība audzēkņu apmācībām nodod lietošanā  modernu traktoru un minerālmēslu izkliedētāju. Turklāt lauksaimniecības agregāti tikšot arī mainīti, lai audzēkņi varētu iepazīt visu nepieciešamo. „Laukos ir „Belarus”. Ar šo [jauno] traktoru droši vien ir ērtāk braukt un iespējas lielākas,” norāda Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēknis Pēteris Pumpurs.

Jau šomēnes šādu sadarbības līgumu „Latraps” plāno noslēgt arī ar Malnavas koledžu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt