Dienas ziņas

Šopavasar iedzīvotāji aktīvi rosās piemājas dārzos

Dienas ziņas

Apzina dabas vērtības

Latgales skolu viedokļi par eksāmenu norisi

Latgales skolu vadītāji: Neziņa par eksāmeniem rada stresu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neziņa par eksāmeniem ir stress, saka skolu vadītāji Latgalē. Kad ir lielāka skaidrība, kam eksāmeni būs jākārto, raizes mazinās, bet bažas ir par distancēšanās un drošības noteikumu ievērošanu.

Ar skolēniem eksperimentēt nevajag – uzsver Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas direktores. Viņas abas atbalsta Izglītības un zinātnes ministrijas ideju atcelt 9. klašu eksāmenus. Jau tagad skolās veiktās aptaujas liecina, ka jaunieši ir ļoti satraukti un psiholoģiski smagi uztver eksāmenu norisi.

"Tas kombinētais eksāmens, tas ir tāds nebijis stress. Pārslēgties no viena priekšmeta uz otro, trešo, ceturto šajā laikā, kad mācības bijušas attālināti... Ja skolām ir īpaša vajadzība veikt atlasi Rīgas prestižajās ģimnāzijās, var rīkot iestājeksāmenu," saka Ludzas pilsētas ģimnāzijas direktore Dzidra Dukšta.

Līdzīgās domās ir arī Nautrēnu vidusskolas direktore Anita Ludborža. "Personīgais viedoklis mans ir, ka eksāmenus vajadzēja, arī 12. klasi beidzot, tomēr atcelt, jo visā pasaulē 2020. gads ieies vēsturē kā īpašs gads. Ar tādu īpašu atzīmi varētu iet arī bērni pasaulē," uzskata Ludborža.

Tomēr 12. klasē eksāmenu kārtošana ir krietni nozīmīgāka, un šogad no 2. jūnija līdz 7. jūlijam vidusskolēniem būs jānokārto vismaz trīs obligātie eksāmeni: latviešu valodā, matemātikā un svešvalodā. Pedagogi uzsver, ka 12. klašu skolēni ik dienu uzdod jautājumus par tiem un cer, ka, ņemot vērā attālināto mācīšanos, eksāmenu uzdevumi būs vieglāki nekā citus gadus.

"Par eksāmeniem gan ir ļoti liels uztraukums, gribētos vairāk zināt, kas mūs gaida. Tu sēdi kā uz adatām," norāda Ludzas 2. vidusskolas 12. klases skolniece Diāna Dudareva.

Izglītības un zinātnes ministrija pašlaik veic eksāmenu programmu pārskatu un paredz, ka eksāmenu ilgums varētu būt trīs stundas bez starpbrīžiem ar mazāku skaitu uzdevumu, tomēr grūtības pakāpi nemainot. Latgales skolu direktores uzskata, ka par spīti bažām skolēni ir gatavi kārtot un daļa jau pieteikusies arī izvēles eksāmeniem, piemēram, bioloģijā, fizikā un vēsturē, taču būs ļoti jāpārdomā, kā ievērot visus valstī noteiktos piesardzības pasākumus.

"Viņi būs pirmie, pirmie Latvijas iedzīvotāji, kuri izies no šīs ārkārtas situācijas, satiksies lielā skaitā kopā. Mēs varam kaut vai salikt katru bērnu savā kabinetā, skolotāji visi strādās, tas ir viss saprotams. Bet kā jutīsies bērns, kārtojot šo sesiju?" domīgi vaicā Ludborža.

7. maijā Izglītības un zinātnes ministrija organizēs informatīvu semināru un informēs par konkrētiem lēmumiem un ieteikumiem gaidāmo eksāmenu norisē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti