Latgalē naktspatversmēs – stingri ierobežojumi; zupas virtuvēs – bezmaksas zupa pa lodziņu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs turpina sekot epidemioloģiskās situācijas attīstībai un veiktajiem pasākumiem saistībā ar Covid-19 izraisīto uzliesmojumu vienā no Rīgas patversmēm. Lai arī vietējās pašvaldības Latgalē cenšas padarīt drošu vidi patversmju iemītniekiem, ne visās lielo pilsētu patversmēs klientiem iespējams nodrošināt pašizolēšanos.

Latgalē naktspatversmēs – stingri ierobežojumi; zupas virtuvēs – bezmaksas zupa pa lodziņu
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Rēzeknes pilsētas patversme atrodas nesen renovētajā divstāvu ēkā, kurā vēl atrodas pilsētas atskurbtuve un zupas virtuve. Patversmes vadītāja Inga Kukule atklāj, ka pašlaik patversme strādā diennakts režīmā un iespēju robežās tiek ievēroti arī noteiktie piesardzības pasākumi, taču pašizolēšanās patversmē nav iespējama, jo personai nav iespējams nodrošināt vienvietīgu guļamtelpu un sanitāro telpu.

“Pašlaik patversmei ir noslēgti 42 līgumi,” stāsta Rēzeknes nakts patversmes vadītāja, tiek kontrolēts arī patversmes klientu veselības stāvoklis – tiek mērīta temperatūra. Tāpat tiek kontrolēta klientu bezmērķīga atrašanās sabiedriskās vietās un sabiedriskajā transportā. “Iziet tikai tad, kad viņiem ir kāds noteikts mērķis vai noteikta darīšana - izņemt naudu, iepirkties veikalā.”

Atnākot uz patversmi, uzreiz notiek roku dezinfekcija. Tiesa, istabiņās dzīvo diezgan daudz cilvēku, tāpēc pašizolēšanos vai divu metru distanci grūti nodrošināt. Kā norāda Inga Kukule, kad klienti sarunājas ar darbiniekiem, tad tiek ievērota divu metru distance.

Rēzeknes patversmes telpās notiek arī klientu ēdināšana, savukārt zupas virtuves apmeklētāji - trūcīgie pilsētnieki, kas izmanto tikai ēdināšanu patversmes ēkā, telpās netiek ielaisti.

“Zupas virtuve tiek organizētā tā, ka ir galds durvīs, zupas virtuves klienti nenāk iekšā patversmē, pienāk ar saviem traukiem, un mēs tikai ielejam zupu traukos,” saka Kukule.

Daugavpils Sociāla dienesta pārstāve Elita Kuzmina skaidro, ka Daugavpils nakts patversme strādā visu diennakti un tajā pašlaik uzturas 11 cilvēki. Patversmes iemītniekiem divas reizes dienā nodrošināta arī ēdināšana. Tiek veikti pastiprināti dezinfekcijas darbi. Ir stingri noteikts - patversmes klientiem bez vajadzības laukā neiet.

“Distance tiek ievērota, jo mums priekš tā ir telpas, ļoti liela zāle. Istabiņā ir pa vienam. Paši saprot lietas nopietnību, tādēļ arī tas tiek ievērots. Ja kāds drūzmējas, mums ir atbildīgie darbinieki, kas to kontrolē. Pašizolācija ir nodrošināta, bet pašlaik mums nav tādas nepieciešamības,” piebilst Kuzmina.

Ja lielajās pašvaldībās, kur patversmes iedzīvotāju skaits mērāms desmitos, nodrošināt pašizolēšanos ne vienmēr ir iespējams, tad mazajās pašvaldības situācija ir citādāka. Balvu novada Sociālā dienesta pārstāve Ligita Zelča stāsta, ka viņi var nodrošināt drošības pasākumus savā iestādē kaut vai tāpēc, ka te uzturas vien pieci cilvēki:

“No 17. marta esam pieņēmuši lēmumu, ka patversme strādā diennakts režīmā. Tiek nodrošināta pat apavu dezinfekcija, notiek pastiprināta telpu uzkošana un dezinfekcija.”

Balvos ir arī zupas virtuve. Ja agrāk varēja zupas virtuvi apmeklēt un paēst uz vietas, tad tagad jāņem savi trauki un ēdiens tie izsniegts līdzņemšanai. Zupas virtuves apmeklētāju skaits nav pieaudzis, tie ir 20 – 25 cilvēki dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti