Dienas ziņas

Skolēni mācās audzēt kartupeļus

Dienas ziņas

Zelmeņa pamatskola 18 gadus pēc slēgšanas

Akcija «Es mazā ziedā mīlestību nesu»

Labdarības akcijā Ikšķiles un Tīnūžu skolas saņem dāvinājumā gleznas

Mākslas darbiem jābūt  nevis greznos ofisos, bet gan skolās, slimnīcās un cietumos. Tā uzskata kontrtenors un labdarības fonda dibinātājs Sergejs Jēgers, ar kura atbalstu jau sešpadsmito reizi notika akcija “Es mazā ziedā mīlestību nesu”. Šogad 13 autoru 38 gleznas saņēma Ikšķiles un Tīnūžu skolas. 

Akcija ''Es mazā ziedā mīlestību nesu'' ir mākslinieces Vēsmas Vītolas lolojums, kas jau vairākus gadus tiek īstenots kopā ar Sergeja Jēgera labdarības fondu.

Akcijas organizatore gleznotāja Vēsma Vītola saka, ka ievadmotīvs bija Džona Kenedija vārdi. "Es neesmu ASV fane, bet man ļoti patika tie Kenedija vārdi "nejautā, ko tev dod Amerika, pajautā, ko tu dod Amerikai'', un tieši tādus vārdus mēs varam teikt par Latviju," sacīja gleznotāja. "Esmu Latvijas patriote. Otrkārt, man liekas, ka skaistums ir tas, kā mums pietrūkst."

Labdarības akcijas pirmsākumos ziedojumos vākti arī telpaugi, bet vēlāk par tradīciju kļuvis dāvināt tikai gleznas.Tās saņēmušas gan skolas, gan slimnīcas, galvenokārt reģionos. 

Jaunais gleznotājs Jurijs Avkštols nešaubās, ka māksla var palīdzēt cilvēkiem dažādos veidos. "Šeit visas gleznas ir ļoti optimistiskas un spožas, un man liekas, ka tas ir ļoti jēdzīgi," viņš saka.

Šoreiz dāvinājumu - 38 autoru gleznas - saņem Ikšķiles vidusskola un Tīnūžu pamatskola, kas jau drīzumā kļūšot par lielās skolas filiāli. Ikšķiles vidusskolas skolas padomes priekšsēdētāja Sintija Vanga pastāstīja, ka skolai tūlīt, tūlīt būs gatavs jaunais korpuss. "Es domāju, katrai gleznai savu vietiņu atradīsim, lai bērni apzināti un neapzināti šīs gleznas izbauda," gandarīta ir Vanaga.

Savukārt fonda dibinātājs un vadītājs Sergejs Jēgers gan bilst, ka piesaistīt populārus māksliniekus kļūstot aizvien grūtāk, jo nereti gadoties, ka skolu reorganizācijas un slēgšanas mutulī dāvinājums pazūd. "No lieliem māksliniekiem ar vārdu ir diezgan lielas grūtības vispār kaut ko sarunāt. Mākslinieki Ģērmaņi atbalsta katru reizi, un šeit ir arī manas skolotājas Vēsmas Vītolas studenti no Skrīveriem," pastāstīja Jēgers.

Tomēr nākamgad plānots īstenot pat divas akcijas, gleznas dāvinot vienai no galvaspilsētas slimnīcām un cietumam, bet Ikšķilē Sergeja Jēgera fonds rīkos nometni daudzbērnu un mazturīgo ģimeņu bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti