Kvoruma trūkuma dēļ Saeimas komisija nelemj par Uzvaras parka pieminekli un deputātu kompensācijām

Kvoruma trūkuma dēļ trešdien nenotika Saeimas Mandātu, iesniegumu un ētikas komisijas sēde. Uz to bija ieradušies tikai trīs no kopumā 14 komisijas deputātiem - "Saskaņu" pārstāvošie deputāti Vitālijs Orlovs un Artūrs Rubiks, kā arī Janīna Jalinska.

Divi deputāti – komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (Nacionālā apvienība) un Jānis Vucāns (Zaļo un Zemnieku savienība) jau iepriekš bija informējuši, ka neapmeklēs sēdi. Iemesli, kādēļ sēdi neapmeklēja pārējie deputāti, nav zināmi. Iespējams, daļa no viņiem trešdien bija devušies uz Otrā pasaules kara upuru piemiņas pasākumu.

Komisijas sēdē trešdien bija plānots izskatīt sabiedriskās iniciatīvas par tā dēvētā Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanu vai saglabāšanu, kā arī ierosinājumu par kompensāciju liegšanu parlamentā nepārvēlētiem deputātiem. Tāpat sēdē bija plānots izvērtēt iniciatīvu par atteikšanos no sāls izmantošanas ielu kaisīšanai ziemā.

Artūrs Ikvilds, autors iniciatīvai par kompensāciju neizmaksāšanu deputātiem
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Sašutumu par šo faktu tūlīt pēc būtībā nenotikušās sēdes pauda Artūrs Ikvilds. Viņš Saeimā bija ieradies aizstāvēt paša izveidoto iniciatīvu par kompensāciju neizmaksāšanu deputātiem, kas zaudējuši vēlētāju uzticību. Ikvilds stāstīja, ka tādēļ mērojis garu ceļu.

Tāpat komisijas sēdē trešdien bija plānots izskatīt jautājumu par "Saskaņas" deputāta Igora Pimenova rīcību, no Saeimas tribīnes debatēs paužot viedokli, kas vairāku citu deputātu uztverē slavinājis komunistisko režīmu. Neviens no šiem deputātiem nebija ieradies uz iesnieguma izskatīšanu.

Mandātu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Vitālijs Orlovs
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Tā kā Saeimas Kārtības rullis noteic, ka iesniegumi par iespējamiem deputātu pārkāpumiem ir jāizskata divu nedēļu laikā, iespējams, komisija noilguma dēļ šo iesniegumu vairs nemaz nevarēs izskatīt. Pimenova partijas biedrs, Mandātu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Vitālijs Orlovs to nosaucis par bezprecedenta gadījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti