Aktuāli

LCB priekšsēdētājs: ceļi brūk straujāk, nekā tos var saremontēt

Aktuāli

Vita Anstrate par skolotāju algu reformas rezultātiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis par Inta Ķuža darba termiņa pagarināšanu

Ķuža precedenta dēļ IeM mainīs likumu par dienestu vadītāju pilnvaru termiņu

Iekšlietu ministrija (IeM) gatavo likuma izmaiņas, lai nākotnē izdienas pensijas vecumu sasniegušos dienestu vadītājus, piemēram, policijas šefu, varētu apstiprināt amatā uz īsāku valdības akceptēto termiņu, nevis pašreiz noteiktajiem pieciem gadiem, Latvijas Radio pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Vienotība").

Šādu izmaiņu nepieciešamību ministrija pamanīja, jo vēlējas apstiprināt Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi, kurš sasniedza izdienas pensijas vecumu, amatā uz diviem gadiem. Valdība šo lēmumu akceptēja, taču Ģenerālprokuratūra norādīja, ka likums šādu iespēju neparedz.

Tāpēc otrdien valdība grozīs iepriekšējo lēmumu, atļaujot Ķuzim vadīt policiju vēl piecus gadus.

Savukārt ministrija piedāvās grozīt likumu, lai ministrs varētu izvēlēties, vai pensiju sasniegušus dienestu priekšniekus, piemēram, policijas vai robežsardzes vadītājus, apstiprināt amatā uz pusgadu, gadu vai citu termiņu līdz pieciem gadiem, kas ir parasts pilnvaru termiņš.

Kozlovskis skaidroja, ka dienestu vadītājiem likums jau paredz iespējas lemt par  izdienas pensijas vecumu sasniegušo darbinieku palikšanu dienestā uz noteikto termiņu. Tāpēc loģiski arī būtu, ja ministrs līdzīgi varētu lemt par dienestu vadītājiem.  

Jau ziņots, ka 26.jūlijā valdība pieņēma lēmumu Intam Ķuzim pagarināt pilnvaru termiņu Valsts policijas priekšnieka amatā uz diviem gadiem. Prokuratūra izvērtēja, vai lēmums pagarināt termiņu tikai uz tik īsu laiku ir likumīgs, un atklājās problēmas. Likums nosaka, ka trīs mēnešus pirms policijas vadītāja amata termiņa beigām pēc ministra ieteikuma valdība pieņem lēmumu par termiņa pagarināšanu uz pieciem gadiem vai lēmumu par atbrīvošanu no iestādes vadītāja amata. Tāpēc Ģenerālprokuratūra rosināja valdību līdz 21.oktobrim novērst trūkumus attiecībā uz šovasar pieņemto rīkojumu.

Vasarā pēc pilnvaru pagarināšanas uz diviem gadiem Ķuzis kā savas prioritātes norādīja izmeklēšanas kapacitātes stiprināšanu un divu jaunu struktūrvienību  – sevišķi smago ekonomisko noziegumu izmeklēšanas vienības un noziedzīgi iegūtu līdzekļu struktūrvienības – izveidei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti