Sadaļas Sadaļas

Kurzemē atklāj radinieka seksuālu vardarbību pret mazgadīgu zēnu

Šā gada maijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija par to, ka kādā īpašumā ticis seksuāli izmantots mazgadīgs zēns. Likumsargi uzsāka kriminālprocesu, kura izmeklēšana šobrīd ir pabeigta, un tas ir nodots prokuratūrai ierosināt turpināt procesu medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu noteikšanai, informēja policija.

Maijā policija saņēma informāciju par to, ka Kurzemē kāds nepilngadīgs jaunietis ir seksuāli izmantojis mazgadīgu zēnu. Valsts policijas Kurzemes Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas uzsāka izmeklēšanu kriminālprocesā par anālu vai orālu aktu vai dzimumtieksmes apmierināšanu pretdabiskā veidā, kas saistīta ar vaginālu, anālu vai orālu iekļūšanu cietušā ķermenī, ja tas izdarīts, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka zēna radinieks, izmantojot viņa bezpalīdzības stāvokli, proti, mazgadību, lietojot vardarbību un izmantojot uzticību, veica ar viņu seksuālas darbības.

Aizdomās turētajam jaunietim tika veikta psihiatriskā ekspertīze, kurā viņš atzīts par nepieskaitāmu.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā un nosūtījušas to prokuratūrai nodošanai tiesai, lai lemtu par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu aizdomās turētajam. Lēmums par medicīniska rakstura piespiedu līdzekļa piemērošanu un tā veidu tiesai būs jāpieņem, izvērtējot riska esamību un ņemot vērā, ka persona, nesaņemot nepieciešamo psihiatrisko aprūpi, varot veikt darbības, kas var apdraudēt citus cilvēkus un viņu pašu.

Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas. Taču, ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicina šos cilvēkus reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus,

 un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt