Kultūras ministrijas valsts sekretāru Puķīti pārcels uz VARAM

Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāru Gunti Puķīti paredzēts pārcelt uz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra amatu. Iecerētās izmaiņas iekļautas izskatīšanai otrdien plānotajā valdības sēdē.

VARAM Puķīša pārcelšanu uzskata par lietderīgu un viņa kandidatūru par atbilstošu amata aprakstā izvirzītajām prasībām. Esot izvērtēta Puķīša ilgstošā darba pieredze valsts pārvaldē VARAM un KM valsts sekretāra amatos, un zināšanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas darbības jomās, skaidro Vides ministrija.

Jaunajā amatā VARAM Puķītis tiks pārcelts ar 12.martu. KM un Puķītis esot piekrituši šādām izmaiņām.

Jau ziņots, ka februārī VARAM ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) nolēma atstādināt no amata  ministrijas valsts sekretāru Aleksandru Antonovu. Šāds lēmums pieņemts, jo Antonovs var ietekmēt „tiesiska risinājuma panākšanu saistībā ar Karvas HES projekta finansēšanu”.

Iepriekš vēstīts, ka tika izveidota disciplinārkomisija, kas izvērtēja Antonova rīcību, pieņemto lēmumu tiesiskumu un pamatotību saistībā ar Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta projekta "Moderna un videi draudzīga Karvas HES izveide, nodrošinot oglekļa dioksīda emisijas samazinājumu" ietvaros īstenoto aktivitāšu finansēšanu.

Savukārt Antonovs bija paudis pārliecību, ka viņš savu amatu disciplinārlietas izmeklēšanas rezultātā nezaudēs.

Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot Vides investīciju fonda lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides piesārņošanā, īpašnieks pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks "Patina", gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt